Menu

Przedszkole.

Ok, to skoro już wiem, że córcia się dostała do przedszkola, to mam w związku z tym parę pytań.
1. Czy mogą wyrzucić moją córcię z przedszkola jak do września lub danego terminu nie doniosę zaświadczenia, że mam pracę?
2. Czy mogą wogóle dodatkowo takie zaświadczenie żądać jeżeli jeszcze w przedszkolu jest 25 miejsc wolnych i tak naprawdę nie zajmujemy nikomu miejsca?
3. Co się daje dziecku na wyprawkę do przedszkola?
Wiem, że do września jeszcze dużo czasu, ale chciałabym już się chociaż psychicznie przygotować na to co nas czeka i wiedzieć co ma być a co nie musi.

sque
 766  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem przedszkole dziecko

Odpowiedzi

sque
tak pierwszy rok, a o zaświadczenie pytam bo teraz nie pracuję, tylko deklarację napisałam, że zamierzam iść od września do pracy, ale jak wiadomo pracy mogę tak szybko nie znaleźć, stąd moje pytanie i obawy.
amalka
Zapytaj w przedszkolu (kciuki) My potrzebowaliśmy: szczoteczkę do zębów, grzebyk, strój na gimnastykę, worek (w nim trzymamy ubranie na zmianę w razie "w"), kapciorki i to w sumie wszystko. Koleżanka musiała do tego kupić ręcznik, poduszkę, komplet pościeli...

Dlaczego pytasz o zaświadczenie? Czyżbyś skłamała w podaniu? (pokoj)
sque
@amalka wyżej napisałam skąd moje pytanie o zaświadczenie. Nic nie kłamałam.
amalka
Aaaa to już mam jasność (grins) Jeszcze piżamki nie wymieniłam- też potrzebna (ze dwie, trzy najlepiej)
sque
tylko, że ja nie kłamałam.
sque
@bozena031 mi przede wszystkim chodzi o córkę żeby rozwijała się z dziećmi, bo bardzo do nich ciągnie, a logiczne jest dla mnie, że jak będzie 8 godzin w przedszkolu to ja nie będę siedzieć w domu i bąki zbijać tylko chcę pójść do pracy choćby na pół etatu, no i zawsze to podreperuje nasz budżet i nudzić się nie będę sama w domu.
karolincia
Ja składając wniosek o przedszkole pracowałam a gdy już szła od września juz nie pracowałam i to nie z mojej winy, nikt mnie o to nie pytał
amalka
A czy ja napisałam coś złośliwie? Sama brałam pod uwagę małe kłamstewko hehe Na szczęście nie było konieczne.

Szukam pracy już dłuuuugo i kicha (pout) Nikt nie może być pewien co będzie robił za kilka miesięcy. Nie martw się na zapas (kwiatek)
katarynka3311
Skoro przyjęli dziecko to nie wyrzucą go raczej. Napisałaś, że nie pracujesz, więc to nie jest kryterium w doborze dzieci. Moja córka też idzie od września i u nas tylko mój mąż pracuje. A co do listy rzeczy to zapytaj w przedszkolu. Myślę, że powinno być też kiedyś zebranie rodziców i tam wszystkiego się dowiecie. W "naszym" przedszkolu ustalona jest lista rzeczy do przedszkola, umieszczona na stronie przedszkola. Powodzenia, pozdrawiam(kwiatek)
MamaMaya
liste z wyprawka powinnas wziąć z przedszkola bo moze maja tam jakies wyjatkowe wymagania kto wie. a co do tego ze nie pracujesz a corcia sie dostala to masz ogromne szczecie i nie ukrywam ze dziwi mnie to i jeszcze piszesz ze miejsca wolne u was wow! u nas w przedszkolach cyrk modlilam sie aby corka sie dostala i sie udalo no ale my oboje pracujemy i tak dostala sie do przedszkola ktore jakos ostatnie bralam pod uwage ale i tak sie ciesze!
izkalepszy
dla mnie to jest chore z tymi zaświadczeniami ze się pracuje,teraz takie czasy że dziś jest praca a jutro jej nie ma i co to ma do rzeczy....
goskapolak
W przedszkolu mojej córki była sytucja,że jedna mama straciłam pracę,jakoś w listopadzie.A że pracowała z przyjaciółką dyrektorki to ta szybko dyrektorkę o tym poinformowała.Dyrektorka wzięła mamę na rozmowę,mama musiała zabrać dziecko.Na szczęscie za dwa miesiące dostała nową pracę i dziecko mogło znowu chodzić do przedszkola.
To tak a propos zaświadczeń o pracy.
goskapolak
*straciła
syla
U nas też trzeba dawać zaświadczenie że sie pracuję ze względu na bardzo dużą ilość dzieci i mało miejsc z mojego osiedla 4 koleżanki składały podania i pracują i co dzieci się nie dostały
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.