Menu

przedszkole?

Hej:))) Moja mała ma 4 latka i od października idzie do przedszkola. Jak z nią rozmawiałam wcześniej to się nie mogła doczekać aż pójdzie do dzieci,dwa dni temu opowiadałam jej że jej koleżanka jest już w przedszkolu i opowiada jak tam fajnie jest i nagle moja córka wybuchła płaczem, że ona nie chce wogole iść do przedszkola i do szkoły, mówiła mama nie zapisuj mnie nawet, dobrze.Może być buntowana, ale nie mam 100%pewności, bo nie chce nic powiedzieć. Mam dośc dziwna sytuację rodzinną.Mamy się na dniach wyprowadzić od dziadków małej, ukrywałam to ale mała chyba coś musiała im wspomnieć. Chociaż oni na pewno wiedzieli że ja mieszkam u nich z małą do końca umowy i się wyprowadzam.No i ta umowa kończy się za tydzień, a ja w nowej miejscowości będę pracowała i małą tam do przedszkola chciałam wysłać.Jak mam ją znowu przekonać do przedszkola???Wychowuję ją sama.

misiaczek1
 428  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie dziecko

Odpowiedzi

mateuszowa
Wiesz,wydaje mi się że większośc rodziców, jak i dzieci przechodzi przez taki etap,że dziecko ma gorsze dni i nie chce chodzic do szkoły,przedszkola czy żłobka...
U jednych następuje to zanim pójdzie, a u drugich po kilku dniach, a jeszcze u innych po miesiącu.
Oczywiście są też przypadki,że dziecko od początku do końca (uczęszczania do któryś z w.w miejsc) chodzi chętnie i bez oporu ale to są pojedyńcze przypadki.
Jednakże, istnieje duże prawdopodobieństwo,że ktoś Ci dziecko buntuje...
A takiemu maluchowi dużo mówic nie trzeba.
Ktoś chcąc zrobic Tobie na złośc,zbuntuje dziecko....
Ale to już musisz wyczuc sama.
Jeśli jednak Twoje dziecko, nie chce iśc do przedszkola, bo poprostu boi się obcego miejsca,to uwierz mi minie jej to, ale zapewne potrzebuje czasu,może nawet więcej niż myślisz.
Postaraj się aby córcia opowiadała Ci,co robiła danego dnia,co jadła itp.Niech widzi że się cieszysz i ma komu opowiadac.

Puścic ją musisz (podejrzewam że pracujesz), więc wyjścia nie ma.

Pozostaje pozytywne nastawienie i myśl, że z każdym dniem będzie coraz lepiej.
iwona1985
Moja córka też poszła do przedszkola w wieku 4 lat. Pierwsze trzy dni były super bez płaczu, ale na 4 dzień płacz :-( Przez tydzień miała taki płaczliwy z każdym dniem coraz mniej płaczu, aż któregoś dnia powiedziała że chce dłużej w przedszkolu zostawać. Musisz się nastawić na płacz. Musi się za klimatyzować w przedszkolu tam wszystko nowe pani, dzieci. Jak rozmawiałam z Panią córci to mówiła że miała przedszkolaka co przez miesiąc się klimatyzował.
lola86
Mam nadzieje że u nas nie będzie kryzysu . Ale koleżanka opowiada małej jak to w przedszkolu na nią czekają pokazuje na necie filmiki co robią w przedszkolu .Zaprowadziła ja i poprosiła czy może zostać, po godzince uciekła ukradkiem i dziś już mała powiedziała że może zostać bo tam jest fajnie .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.