Menu

Przedszkole

dziewczyny powiedzcie mi co dzieci potrzebują do przedszkola i czy już macie wszystko po kupione jak to u was wygląda? my mamy dopiero spotkanie rodziców 28 go nie wiem czy już na wtedy muszę mieć pieniądze na książki? z tego co pamiętam to na poprzednim spotkaniu z dziećmi mówili że mają mieć strój w woreczku ale co jeszcze potrzebują moja mama mówi że 400 zł muszę przygotować ale na co ?

czekoladka22
 967  21

Odpowiedzi

jagoda30
PIeniądze naszykuj,na spotkaniu dadzą listę i na 1 IX trzeba będzie mieć:)
Maciek chodził do unijnego przedszkola,nie musiałam nic kupować.Zuzia do normalnego i jak zobaczyłam listę,to o mało z krzesła nie spadłam.Na książki składaliśmy się wczerwcu(książki dla trzylatków(krejzolka)).Nożyczki,wycinanki,farby normalne i do malowania palcami,plastelina,pasta,szczoteczka,kubek i masa innych rzeczy.
Ada3610
U nas przy zapisaniu dostałam kartkę, a na niej wszystko opisane. Kiedy dni adaptacyjne i co dziecko musi przynieś 1 września (buciki na zmianę, ubranko awaryjne, kubeczek, szczoteczkę i pastę, poduszkę ulubioną).
140zł na cały rok, albo po 75zł na semestr trzeba zapłacić za przybory. By dzieci miały wszystko takie same.
I nic więcej mnie nie interesuje.
JUSTYNA300511
Wszystko zależy od przedszkola ,my mamy 28.08 zebranie i dowiemy sie szczegółów jak mój starszy syn chodził do tego samego przedszkola to na 1 wrzesnia każdy musiał dac dziecku blok i kredki ( na pierwszy dzien ) a resztę rzeczy rodzice donosili w pierwszym tygodniu .Natalia idzie do 3 latków grupa leżakująca i wiem że musze dać jej podusie ( jasiek 0i poszwę na koc ,piżamke ,ciapy a co do przyborów dowiemy sie na zebraniu czy każdy kupuje swoje czy skłądka i wszyscy będą miec takie same.
renata29
U nas trzeba tylko buty na zmianę, szczoteczkę i pastę do zębów.Na początku września wpłaca się 100 zł i to jest na ubezpieczenie i wszystkie przybory na cały rok.Później jeszcze zbierają na książki,ok.60-70 zł.
patik89
Jak córka poszła do przedszkola musiala miec worek przebranie stroj na w-f , tenisowki po przedszkolu. Szczoteczke do zębów i to wszystko na reszte przyborow sie skladalismy
czekoladka22
no właśnie cos mówili u nas że będą chcieli kupić wszyscy w szkole tylko nie wiem kiedy i książki mają cos ponad 100 zł kosztować z tego co pamiętam :/ niby 15% zniżki
lola86
U nasz muszą mieć od pierwszego dnia ręcznik najlepiej mały szczoteczkę i pastę (kubek dostają z przedszkola , Bo muszą mieć takie same) na przebranie trampki najlepiej na rzepy ,bluza bluzka majtki spodnie skarpetki 2 pary kalosze i chusteczki higieniczne . na zebraniu określają co za ile płacimy , czy dziecko może chodzić na angielski logopedie rytmike . Co 2 miesiące przynosimy duże opakowanie papieru 2 mydła w płynie 2 paczki chusteczek te w kartoniku i ręczniki papierowe . Co 3 miesiące zbieramy sie po 25 zł na przybory szkolne . Oprócz tego książki dla 3-4 latków zamawia przedszkole ok 80 zł (u nas u was mogą być tańsze )ubezpieczenie ok 50zł no i stała opłata za przedszkole i posiłki
lola86
@Asiu czemu ????
jagoda30
@lola dwie ryzy papieru!!!!!!! 1000 kartek na dziecko na dwa miesiące!!!!!
Chyba,że piszesz o papierze toaletowym... :)
lola86
@jagudko tak miałam na myśli papier toaletowy minimum 8 sztuk (ups)(poklony)(poklony)
Ada3610
to my płacimy 140zł na cały rok i nic nas nie interesuję. Wszystko dzieciaki mają zapewnione.
lola86
@Asiu w naszym przedszkolu jeszcze co chwila są jakieś teatrzyki , minimum po 5 zł co tydzień . Bo czasem idą na nie do szkoły (za ścianę ) wtedy droższe , były zdjęcia ok 25 zł potem kalendarz ok 60 zł . wycieczki 2 razy na basen ok 15 zł i do parku rozrywki 2 razy 48 zł ostatni raz jechali na dzień dziecka . No i 3zdjęcia z balu większego formatu 2 małe 50 zł za każde zdjęcie robione w przedszkolu lub na wycieczce jeżeli chcesz to 1,50 zł za jedno . Na mikołaja płaciliśmy ok 35zł za paczki . A na dzień babci i dzień mamy każda z nas przynosi jakieś cukierki ciasteczka i paczkę kawy , to roczny zapas kawy dla przedszkola tak mi się . No i fanty zbierane 2 razy do roku na zabawę z przedszkola i pieczenie ciast , lub przynoszenie kanapek zakąsek . I z tego ma iść kasa na przedszkole na dzieci , ale jeszcze tego nie zauważyłyśmy . Jak to policzyć wszystko to nasze darmowe przedszkole wcale tak tanio nie przychodzi . Śmiałyśmy się z koleżanką że od września piszemy na każdą złotówkę tam wsadzoną i pod koniec zobaczymy ile naprawdę wyjdzie nasze darmowe przedszkole . A panie wszystko notują w sekretariacie , kto co dał jakie ile . Jakiś horror ale cieszymy się że mamy to przedszkole bo następne jest od nas o 15 km dalej i dzieci czekają tam na 300 miejscu na liście rezerwowych . Bo te bliższe pozamykali , a same czesne tam to 400 zł + wszystko inne . Niby to nie jest wszystko obowiązkowe , ale szkoda by mi było tego mojego dziecka gdyby wszyscy poszli na teatrzyk lub pojechali na wycieczkę , a moja musiała by zostać w domu bo wtedy przedszkole jest nieczynne . Dla dzieci niezainteresowanych programem , nawet jak teatrzyk trwa 30 minut .
renata29
@lola86,toż to jakaś mafia a nie przedszkole! 1,50 za jedno zdjęcie mnie rozwaliło(wow)
Nasze prywatne jest chyba tańsze niż to wasze darmowe.
czekoladka22
A nie wiecie może czy są jakieś pomoce finansowe dla przedszkolaków?
lola86
Wiem że jak koleżanka nie pracowała ani jej maż to mały miała przyznane posiłki darmowe i płacili za godziny w przedszkolu .Kiedyś byłam spytać o takie fundusze lub dopłaty . Pani spytał tylko a ile ma pani dzieci jedno , wyśmiała mnie i powiedziała że nie mamy o czym rozmawiać . Ale spytaj na pewno coś jest , tylko trzeba zapytać .
czekoladka22
no o ile nie zapomną to zapytam pani w przedszkolu czy cos takiego istnieje wogóle :D
czekoladka22
hehe ja sie dopiero dowiem wszystkiego :]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.