Menu

Przedszkole - prywatne czy państwowe?

Do jakiego przedszkola posłałyście lub macie zamiar posłać swoje dziecko? Które lepsze Waszym zdaniem, prywatne czy państwowe? Jesteście zadowolone z przedszkola, do którego chodzi Wasze dziecko?

Ania
 914  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak przedszkole

Odpowiedzi

karolcia514
Wiki od września idzie do przedszkola państwowego
natuuusia19
nie ma w naszej okolicy przeczkoli prywatnych. wiki zapisana jest do panstwowego
Niegrzeczna
Ja zamierzam wybrać państwowe. Ja przeżyłam, siostra przeżyła to i mały da radę a kontakt z normalnymi a nie nadzianymi dziećmi dobrze mu zrobi
amalka
@Niegrzeczna no to pojechałaś... Szkoda komentować :/

Krzysio chodzi do przedszkola integracyjnego. Świadomie wybrałam taki typ placówki. Są maluszki niewidome, niedowidzące, z zespołem Downa, po porażeniu mózgowym, opóźnione, chłopiec z zaburzeniami zachowania... W grupie synka jest kilkoro dzieci "z problemami". Kontakt dzieci zdrowych z "chorymi" (przepraszam, że tak to ujęłam ale nie wiem jak zrobić to inaczej) daje duuużo obu stronom. Kadra jest odpowiednio dobrana, szkolona... Panie wyłapują błyskawicznie każde zaburzenie czy nawet wadę wymowy. Brzdące mają- więcej niż w innych placówkach- zajęć z logopedą czy terapeutami zajęciowymi... Jestem bardzo zadowolona z Krzysiowego przedszkola.

Co się zaś tyczy rozgraniczenia prywatne czy państwowe- nie ma to dla mnie znaczenia. Jeśli placówka cieszy się nieposzlakowaną opinią, dziecko ma dobry kontakt z kolegami/ koleżankami, lubi panie, lubi chodzić do przedszkola... to jest najważniejsze.
goskapolak
Moja córka chodziła do państwowego bo akurat w tym czasie nie było mnie stać na prywatne a różnica w cenie była trzykrotna.
Dla mnie nie to jest ważne tylko fakt czy posiadają dobrych pedagogów,sensownie zorganizowany czas i generalnie jaką ma podstawę programową przedszkole i czy się do niej stosuje.
sque
Generalnie to nie ma dla mnie różnicy czy Julia pójdzie do państwowego czy do prywatnego. Ale problem jest w tym, że do państwowego napewno się nie dostanie i chyba na wakacje będziemy już zapisywać do prywatnego, bo nie będziemy mieć wyboru.
A tak wogóle to chodzi najbardziej o to jaka jest kadra, program przedszkolny i warunki, a nie to czy jest to przedszkole państwowe czy prywatne.
sheryl
Wolę państwowe. Dobre państwowe. Ze względu na bardziej restrykcyjne podejście do norm, założeń programowych i kadry.
daryjka87poznan
W tej sprawie dowiadywalismy sie duzo. Zapisalismy dziecko do panstwowego i tez tam sie przyjeła. Jestesmy bardzo zadowoleni bo nie płacimy duzo, a naprawde mają super panie i co chwile jakies teatrzyki, przedstawienia za naprawde małą opłate. Moja corka juz przez przedszkole bardzo sporo sie nauczyła...szczegolnie poprawiła sie i nauczyła sie łądnie mowic. Ceny prywatnego u nas wachają sie od 550zł do 800zł miesiecznie.
Nula139
Prywatne przedszkola wg mnie nie są tylko dla "nadzianych" dzieci.

Moja córcia od niedawna chodzi właśnie do prywatnego przedszkola,nie dlatego,że jesteśmy "nadziani",ale dlatego,iż do państwowego nie mam szansy się dostać.
Wybierając przedszkole(a jest u nas kilka prywatnych) sugerowałam się opiniami o nich oraz tm w jakich godzinach placówka jest otwarta.
Jestem zadowolona,córcia bardzo chętnie uczęszcza do owego przedszkola,ma dobrą i miłą kadrę.
Popieram @atena,nie ważne czy prywatne czy państwowe.Ważne, by dziecko było bezpieczne i zadowolone.
flame123
do żadnego
33anna
Pracuję w prywatnym żłobku, zapewniam Wszystkich, że nie chodzą tam dzieci "nadzianych" rodziców. Syn jest zapisany do państwowego, sprawdzonego przedszkola (ze względów ekonomicznych), jeśli się nie dostanie , będzie chodził do prywatnego. Popieram mamusie powyżej - Nie ma znaczenie państwowe czy prywatne, najważniejsze żeby było sprawdzone pod względem kadry, wyposażenia, zapewnienia higienicznych warunków itd. No i dziecko musi się w nim dobrze czuć, pod każdym względem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.