Menu

Przegotowana woda mineralna

jak długo przegotowywałyście wodę mineralną? Kiedy zaczęłyście podawać maluchom wodę mineralną prosto z butelki? Ciekawi mnie ten temat, bo ja jeszcze mimo wszystko staram się wodę przegotowywać, ale spotkalam się ostatnio z koleżanką, która twierdzi, że nigdy tego nie robiła. Zdziwiłam się bo moim zdaniem te wody nie są jednak nieskazitelnie czyste. A może się mylę i jestem przewrażliwiona.

Pixelka
 1904  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie woda mineralna przegotowana woda mineralna

Odpowiedzi

artanis
Są wody mineralne, które mają atesty oraz opinię specjalistów, że woda może być dopuszczona bezpośrednio do picia bez przegotowywania. Przyznam, że nigdy nie zdarzyło mi się podawać dziecku przegotowanej wody mineralnej. W sokach przecież też jest woda, a jakoś ich nie gotujemy. Uważam, że nie można popadać w skrajności, od odrobiny zarazków jeszcze nic nikomu się nie stało, a hodowanie alergika też mi nie w smak.
Pixelka
Soczki podaję jasne, że tak, ale soki są na ogół pasteryzowane i to już inna bajka. A jaką wodę kupowałaś?
artanis
Woda Gerber : http://infobot.pl/r/FPr
Woda Humana: http://infobot.pl/r/FPs

Starszym dzieciom można podawać wodę, która ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka czyli Żywiec Zdrój oraz Mama i Ja
dudka
ostatnio oglądałam jakąś wypowiedź pediatry, który mówił, że wodę mineralna należy przegotowywać do 6 miesiąca życia, a później już nie ma takiej potrzeby.
artanis
http://www.wodamamaija.pl/ - "Mama i ja jest wodą o niskim stopniu mineralizacji. Jej skład sprawa, że stanowi idealną bazę do przygotowywania napojów i posiłków dla niemowląt już od pierwszych dni życia..."
Akoo
Z tego co napisałyście mogę jedynie podsumować jakich wód nie kupować; - wysokomineralizowanej dla dziecka ze względu na nie do końca rozwinięte nerki
- wysokosodowej, bo sód powoduje zwiększenie ciśnienia i jest odpowiedzialny za zaleganie wody w organizmie
- gazowanej - bo powoduje wzdęcia i rozpycha żołądek
-leczniczej - chyba że zaleci lekarz kupić taką z apteki czy w sklepie z zdrową żywnością :)
maxima
Przyznam szczerze, że nie gotowałam wody mineralnej... A kupowałam gerbera a jak nie było to bądź jaką - żywca, albo arctic
kasia13_archiwum
Sa wody mineralne, ktore sa przeznaczone dla maluchow i tych wod nie trzeba przegotowywac. W Niemczech jest to np. woda dla niemowlat Humana (sprzedawana w kartonikach). Nie trzeba jej przegotowywac. Natomiast trzeba po otwarciu w lodowce przechowywac i w ciagu 2 dni (48 godzin) wykorzystac. Po tym czasie trzeba ja rowniez przegotowywac.
Nie jestem pewna, ale w Polsce taka woda (przeznaczona rowniez dla niemowlat) bylaby Nestle Aquarell.
artanis
@kasia13: Aquarell nie jest przeznaczony dla niemowląt. Jeśli chodzi o Humane u nas też jest dostępna, oraz Gerber - to dwie pewne wody.
kasia13_archiwum
@artanis... no widzisz, jak ja sie znam?... ;-) Dlatego napisalam, ze "nie jestem pewnia"... ;-)
A wlasnie Humany nie moglam nigdzie (w Zielonej Gorze) znalezc.
kasia13_archiwum
A Gerber tez kupowalam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.