Menu

Przekleństwa

Większości dorosłych osób zdarzy się od czasu do czasu powiedzieć jakieś brzydkie słowo. Nawet jeśli jest to bardzo sporadyczne i nieumyślne, to o dziwo dzieci zdecydowanie szybciej przyswajają właśnie takie słowa, niż na przykład „nie dotykaj”. Czy usłyszałyście już z ust swojej pociechy jakieś niecenzuralne słowo? Jak reagować w takich sytuacjach? Jeśli macie doświadczenie powiedzcie jak się zachowałyście, jeśli nie macie spróbujcie sobie wyobrazić taką właśnie sytuację, jak reagować? Czekamy na wasze opinie.

Ania
 1466  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie przekleństwo niecenzuralne słowa

Odpowiedzi

MiJa
Moje dzieci są jeszcze za małe i mało mówią więc mam czas. Ale raz moje dziecię po swojemu coś tam sobie mówiło a zabrzmiało to mniej więcej "mama ty ciulu" (smiech) Ale było to czysto przypadkowe(zresztą takiego przekleństwa u nas w domu się nie uzywa:P)
smerrfetka
jak moja niunia była mniejsza owszem zdażyło jej się powtórzyć przeklenstwo które usłyszała....ale od początku powtarzałam że to są brzydkie słowa i małe dziewczynki nie powinne tak mówić...teraz nawet jak nam się przeklnie to mała od razu mówi ..że tak nie ładnie,.
mycha2706
Staram się nie używać brzydkich słów,ale jak już mi się wymsknie i Igor powtórzy,to nie zwracam kompletnie uwagi i zapomina tak szybko jak powiedział.Mojej siostry chłopcy przeklinali strasznie... znalazłam sposób,udałam,że sie uderzyłam i zamiast o k**** czy inne przekleństwo powiedziałam O HUŚTAWKA!!!No podłapali to i więcej nikt nie słyszał,żeby brzydko mówili.
beatka7623
No mojej starszej się kiedyś zdarzyło i jeżeli nie skutkowało tłumaczenie stosowałam kary Do tej pory raczej nie przeklina a już duża dziewczyna Koleżanki które nie zwracały uwagi niestety miały z tym później problem Więc wychodzę z założenia że dziecko powinno widzieć naszą dezaprobatę a nie ciche przyzwolenie Ja również staram się wstrzymywać język za zębami a przynajmniej przy małej :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.