Menu

Przekleństwa

Większości dorosłych osób zdarzy się od czasu do czasu powiedzieć jakieś brzydkie słowo. Nawet jeśli jest to bardzo sporadyczne i nieumyślne, to o dziwo dzieci zdecydowanie szybciej przyswajają właśnie takie słowa, niż na przykład „nie dotykaj”. Czy usłyszałyście już z ust swojej pociechy jakieś niecenzuralne słowo? Jak reagować w takich sytuacjach? Jeśli macie doświadczenie powiedzcie jak się zachowałyście, jeśli nie macie spróbujcie sobie wyobrazić taką właśnie sytuację, jak reagować? Czekamy na wasze opinie.

Ania
 1502  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie przekleństwo niecenzuralne słowa

Odpowiedzi

MiJa
Moje dzieci są jeszcze za małe i mało mówią więc mam czas. Ale raz moje dziecię po swojemu coś tam sobie mówiło a zabrzmiało to mniej więcej "mama ty ciulu" (smiech) Ale było to czysto przypadkowe(zresztą takiego przekleństwa u nas w domu się nie uzywa:P)
mycha2706
Staram się nie używać brzydkich słów,ale jak już mi się wymsknie i Igor powtórzy,to nie zwracam kompletnie uwagi i zapomina tak szybko jak powiedział.Mojej siostry chłopcy przeklinali strasznie... znalazłam sposób,udałam,że sie uderzyłam i zamiast o k**** czy inne przekleństwo powiedziałam O HUŚTAWKA!!!No podłapali to i więcej nikt nie słyszał,żeby brzydko mówili.
beatka7623
No mojej starszej się kiedyś zdarzyło i jeżeli nie skutkowało tłumaczenie stosowałam kary Do tej pory raczej nie przeklina a już duża dziewczyna Koleżanki które nie zwracały uwagi niestety miały z tym później problem Więc wychodzę z założenia że dziecko powinno widzieć naszą dezaprobatę a nie ciche przyzwolenie Ja również staram się wstrzymywać język za zębami a przynajmniej przy małej :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.