Menu

przekręcanie się dziecka z brzuszka na plecki

Dziewczyny moje dziecko ma 4,5 miesiąca, moja mam twierdzi, że już powinno się przekręcać z brzuszka na plecki, ale nawet jeszcze nie próbuje :( co myślicie?

Mamusiaa27
 233  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie zdrowie

Odpowiedzi

myszka838383
Ja myślę że nie masz się czym martwić. W tym wieku niemowlęta opanowują sztukę obracania się na boki i z plecków na brzuch. Z brzucha na plecy obracają się troszkę później..ok 6 miesiąca.
iwus198920
każdy maluszek rozwija się w swoim tempie :) ma czas :)
Beatka9316
Moim zdaniem nie masz się co martwić Twoje dziecko ma jeszcze na to czas każde dziecko rozwija się w swoim tępię... Mojej siostry dziecko ma 5 miesięcy a nadal nie odwraca się z brzuszka na plecy a moja w wieku 5 miesięcy już miała bardzo dobrze opracowaną tą technikę i cały czas się obracała na łóżku tak że musiałam ją łapać.
karolincia
Pamiętam że synek był dosyć leniwy i dopiero jak miał pół roku to się na dobre zaczął przekręcać a córcia szybciej o te dwa miesiące także każde dziecko jest inne.
Bestyjka
Nawet nie wiem czy Czarek się w ogóle przekręcał, jakoś nie pamiętam czegoś takiego. Dodam, że dziś ma prawie 4l i ruchowo jest tak sprawny, że mam dość.
Bestyjka
Czarek siadał jak miał 9 m-cy
myszka838383
mój ma 8 miesięcy i sam jeszcze nie siada
czekoladka22
Moja mała już próbuje sie odwracać a ma miesiące :] ale każde dziecko w swoim tempie się rozwija:]
Beatka9316
Z tym siedzeniem to też właśnie różnie bywa moja miała prawie 9 miesięcy jak sama usiadła było to tydzień przed wigilią i też się martwiłam pytałam naszej rehabilitantki czy wszystko jest dobrze powiedziała , że tak , że ma na to jeszcze troszkę czasu. Śmiałam się do Mojego D, że nasza Majka zrobiła nam prezent na święta i w końcu sama siadła a na drugi dzień już sama stała w łóżeczku a parę dni później już chodziła przy łóżeczku. Więc Thesylwia nie masz się co martwić na Twoje dziecko też przyjdzie czas :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.