Menu

Przełom w leczeniu raka piersi

Szczecińscy naukowcy dokonali przełomu w chemioterapii raka piersi.

Podawanie w chemioterapii przedoperacyjnej cis-platyny kobietom, które są nosicielkami zmutowanego genu BRCA1 i mają rozpoznanego raka piersi, powoduje kompletną lub niemal kompletną remisję choroby i zniknięcie guzów.

To przełom w dziedzinie chemioterapii raka piersi - uważają szczecińscy naukowcy, pracujący pod kierunkiem prof. Jana Lubińskiego z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

http://kobieta.interia.pl/zdrowie/terapie/news/przelom-w-leczeniu-raka-piersi,1141611

justa
 839  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie zdrowie rak piersi chemioterapia pierś

Odpowiedzi

ewelinan
Zważywszy na duży procent zachorowania przez kobiety na raka piersi jest to pocieszająca wiadomość. Nie znam się na medycynie ale cieszę się, że Polscy naukowcy potrafią kombinować i to czasem przy znacznie mniejszych nakładach pieniężnych niż w sąsiednich krajach.

Przypomniał mi się film pod tytułem w wolnym polskim tłumaczeniu pt Szminka
Akoo
Życzę nam wszystkim by ta chemioterapia nikomu nie była potrzebna. Tutaj chcę pozdrowić moją Ciotkę, dzielna kobieta po amputacji...
carla1978
Każdy rak jest okropny i dobrze, że są jakieś postępy w szukaniu leków na tą okropną chorobę..
MatkaPolka
Wkońcu jakieś światełko w tunelu... Oby nadszedł moment gdy w ogóle każdy rak będzie uleczalny, albo ktoś wynajdzie szczepionke przeciw rakowi. Mam znajomą u której ta choroba jest dziedziczna i niestety ona sama też walczy...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.