Menu

Przemoc w szkole - problem realny czy wyimaginowany?

Według raportu "Przemoc w szkole 2011" bardzo wielu uczniów w polskich szkołach pada ofiarą przemocy... nauczycieli. Co dwudziesty uczeń jest według publikacji szarpany, popychany bądź bity przez pedagogów. Dajecie temu wiarę? Spotkałyście się z przypadkami przemocy ze strony nauczycieli? Jak sobie radzić? Jak zapobiegać? Jak chronić dzieci? Porozmawiajmy na ten temat.

Ania
 704  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat 13-18 lat Szkoła i Kształcenie przemoc w szkole

Odpowiedzi

postrzelonanama
nauczyciele bywają różni, niestety... A nasze szkoły często odbiegają od ideału
aniol
Jeszcze moj syn niechodzi do szkoły ,ale niestety wiem że jet róznie w szkołach ,fakt niedopuszczalne jest bicie i szarpanie dziecka .....ale ...czy dopuszczalne jest bicie ,plucie ,kopanie itp nauczycieli???co w takiej sytuacji oni maja robic bo dzieciaki sa bezkarne. Moj chrzesniak ma 14 lat i w szkole jest roznie ale i chłopcy i dziewczeta potrafia być tak podli ,wyrafinowani gnebia i uczni i nauczycieli...problem jest bardzo duzy ..szkoda tylko że reagujemy najbardziej na to jak nasze dziecko jest szarpane ale jak nasze dzieci potrafia nawet zastraszyc nauczycieli my udajemy ,ze to niemożliwe bo bronimy pociechy za wszelka cene ,niestety robiac im krzywde.Musimy byc czujni by nikt niezrobił naszym dzieciaczka krzywdy ,ale i żeby oni szanowali nauczycieli
kocurekmaly
Jak dla mnie to kaczka dziennikarska. Znam kilku nauczycieli mają ciężkie życie. Dzieciaki są coraz bardziej rozpieszczone; na ocenach bardziej zalezy rodzicom a nie dzieciom i przez to w domu sa bite i nie raz poniewierane. To są realia. A nauczyciele, którzy są wyzywani przez dzieci od jakich tylko, popadają w depresje, rozchwiania emocjonalne i później też to wychodzi z nich. Dzieci trzeba równeiż kontrolować, kontrolować ich rozwój, czy ich rozwój społeczny i osobowy idzie w parze ze sprawność ią i porozumiewanie m się. W szkołach powinny być robione testydziecka, bo jak inaczej sprawdzać czy coś jest o.k. czy też nie?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.