Menu

PRZEPISANIE MIESZKANIA NA DZIECKO

WITAM MAM PYTANIE I PROSZĘ O PORADĘ, otóż chciałam zapytać czy którejś z Was rodzice przepisali mieszkanie,za swego życia oczywiście,bo mieszkam z rodzicami i chcą mi przepisać,ale nie wiem jak to załatwić,żeby reszta rodzeństwa nie miała żadnych roszczeń o to,kogo się poradzić,jak nie Was,bardzo proszę te osoby,które miały lub mają i wiedzą jak to ma wyglądać o odpowiedz,serd dzięki:)(prezent)(kwiatek)(kciuki)

katarzynka2404
 1123  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse przepisanie mieszkania

Odpowiedzi

emikacpi
znam ten temat jak coś to priv czekam
jagoda30
najpierw rodzeństwo musi zrzec się swoich częsci, potem rodzice przepisują na Ciebie, wszystko załatwiasz u notariusza, wydziedziczenie wchpdzi w grę jeśli są problemy w rodzinie miedzy rodzicami a dziećmi, jeśli nie ma wystarczy notariusz i zrzeczenie
rozowa82
tak jak pisza dziewczyny albo Ty spłacisz rodzeństwo...
gosiaka
Witam
Potrzebuję porady prawnej dotyczącej kwestii przepisania mieszkania.
Moja mama posiada mieszkanie które chce przepisać na dwójkę z piątki swoich dzieci. Jedno z dzieci przebywa na stałe za granicą i nie będzie miało możliwości przyjazdu do Polski. Czy w takim razie możliwe jest przepisanie mieszkania bez obecności jednego z dzieci?
Mieszkanie można przepisać notarialnie czyli reszta dzieci zrzeka się z prawa do mieszkania na rzecz pozostałej dwójki. Co w wypadku kiedy ktoś się nie zrzeknie? Czy można przepisać takie mieszkanie w inny sposób ?
Jeżeli reszta dzieci jednak zrzeknie się z mieszkania to czy i tak przysługuje im prawo do zachowku?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.