Menu

Przeprowadzka do UK.

Witam. Pytanie kieruję bardziej do mamuś mieszkających w UK albo okolicach ale również do tych,które może choć trochę orientują się jak wygląda tam życie. Otóż we wrześniu br ja i dzieci przeprowadzamy się tam do męża mego. Bardzo boję się o dzieci :( jak chłopcy sobie poradzą w innym kraju,z innym językiem? tym bardziej,że chcieliśmy ich posłać do przedszkola. Chciałabym mniej więcej dowiedzieć się jak to tam wygląda z polskimi dziećmi? Czy są dla nich specjalne przedszkola albo w angielskim przedszkolu grupa gdzie chodzą tylko polskie dzieci? Bardzo bym prosiła o jak najszersze opowiedzienie mi na temat życia w Anglii. Z góry dziękuję

GaaSoolinaa
 431  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie uk przeprowadzka

Odpowiedzi

Anulkaa
Kochana o to sie nie martw :) To jest nawet plusem dla twoich dzieci że pójda tam do przedszklola, języka naucza sie bardzo szybko. A potem bez stresu dziecko pójdzie do szkoły. Jesli moge, to sugeruje NIE zapisywac dzieci do jakiegoś polskiego przedszkola.Jesli chcesz aby dzieci miały kontakt tez z polakami, polskimi dziećmi to tam na pewno innych mamuś z Polski jest duzo i zobaczysz sama, że wszędzie będziesz je spotykała.

Ja osobiscie mieszkam w Niemczech, moja córcia chodzi do przedszkola od wrzesnia. Po 3 miesiącach potrafiła juz zdaniami po niemiecku mówić. W domu mówimy TYLKO po polsku. Czasem to dorosłym trudniej sie przestawic na to że mieszkamy w innym kraju. Dzieci klimatyzuja sie bardzoo szybko, zwłaszcza maluchy.

Trzymam kciuki (kwiatek)(kciuki)
siwa72
Nic się o dzieci nie martw , chłoną język jak gąbka i niema dzielenia w szkole na dzieci polskie i angielskie wszyscy uczą sie razem ale naprawdę niemasz co sie obawiać , moja córka też nie umiała języka jak szła do szkoły i poszło jej to bardzo szybko a teraz jest już w trzeciej klasie .a do jakiego miasta jedzesz?
GaaSoolinaa
do Wakefield
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.