Menu

Przepuklina

Cztery lata temu Bartuś miał operacje na przepuklinę pachwinową , coś znowu zaczyna mnie niepokoić. Czy któraś z was słyszała coś na ten temat ,czy mogą wystąpić nawroty..Trochę poczytałam w goglach na ten temat wydaje mi się że więcej tam reklam klinik , i opisu choroby.Mnie interesuje czy jak raz było to operowane czy może wystąpić drugi raz.

alinagj1o2
 717  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak przepuklina

Odpowiedzi

alinagj1o2
Zaraz zobaczę w wypisie po której miał stronie ,bo nie pamiętam.Boję się każdego znieczulenia u niego bo ma wadę serca .
agniecha
Mój najstarszy miał operowane obie na raz pachwinowe. Miał wtedy 2,5 miesiąca. Po miesiącu puściła prawa i tak trwało to do 1,5 roku, nauczył się że jak go bolała to się kładł na podłodze i leżąc chwilkę ból ustępował i jelitko się wycofywało. Ale jak coś cię niepokoi to lekarz. A przepuklina jest wtedy niebezpieczna jak uwięźnie.
anetakam0
Mój miał operowaną jak miał 12 dni - miał uwięźniętą więc trzeba było - no swoje przeszłam
Racja - uwięźnięcie jest niebezpieczne, ale jak samo jelito wraca jest ok, można również masażem odprowadzić ale to trzeba umieć

tak na chłopski rozum: "naprawienie" przepukliny to zaszycie niepotrzebnego otworu - więc może pewno zdarzyć się, że szew puści - ale tylko na początku - potem to już chyba nie ma szans -

po 4 latach, to pewno już nawet śladu Bartuś nie ma ( w środku , bo blizna malutka jest pewno
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.