Menu

przepuklina

Mam pytanie odnosnie przepukliny pepkowej czy ktores z waszych dzieci mialo takowa i czy mialo klejone takie specjalne plastry i jeszcze jedno czy usg brzuszka powinno wykryc taka przepukline?

kasia3030
 549  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie przepuklina pepkowa

Odpowiedzi

tlolek
oboje mieli tą przepuklinę.Przy Kubie dowiedziałam się o niej dopiero po 6tż na szczepieniu (patronaż stwierdził że najwyraźniej pępek tak u niego wygląda)
Przy Córeczce już wiedziałam co to i jak z tym walczyć

Nie kleiłam żadnych plasterków jedynie co to jak najczęściej układałam na brzuszku i starałam się aby dzieci nie płakały bo wtedy właśnie się bardzo przepuklina uwidaczniała.
W ciągu kilku tygodni przepuklina b.ładnie się wchłoneła
sheryl
U mojego była i jak u @tlolek, sama przeszła. Zaordynowano nam tylko kładzenie na brzuszku i niepłakanie ;) A plasterek tom niby pic na wodę.
goskapolak
Mojej córce pomógł plaster.Niestety nie pamiętam jak się nazywał.Ryczała jak opętana bo miała kolki.A mimo to dzięki plastrowi przepuklina się cofneła.
smerrfetka
Moja sasetka miała takową przepuklinę i nic nie robiłam .PEDIATRA powiedziała ,że z wiekiem wszystko się wyrówna i nie poleca żadnej operacji.Posłuchałam jej i nic nie robiłam.PATKA ma teraz normalny śliczny pępuszek(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
amalka
O ile wiem powinno się COŚ robić bo później może być nieciekawie... W tym sterczącym pępusiu znajduje się po prostu jelitko i jeśli w tym odcinku uwięźnie oczywista treść... domyśl się sama.

Te plasterki z apteki są o kant d... potłuc. My wciskaliśmy pępek "do brzuszka", robiliśmy taką "kokardkę ze skóry (nie wiem jak to wytłumaczyć) i zaklejaliśmy zwykłym plastrem. Minęło błyskawicznie.
Oczywiście najlepiej by dzieciaczek nie płakał, nie wysilał się, nie napinał brzuszka...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.