Menu

przepuklina

Mam pytanie odnosnie przepukliny pepkowej czy ktores z waszych dzieci mialo takowa i czy mialo klejone takie specjalne plastry i jeszcze jedno czy usg brzuszka powinno wykryc taka przepukline?

kasia3030
 564  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie przepuklina pepkowa

Odpowiedzi

tlolek
oboje mieli tą przepuklinę.Przy Kubie dowiedziałam się o niej dopiero po 6tż na szczepieniu (patronaż stwierdził że najwyraźniej pępek tak u niego wygląda)
Przy Córeczce już wiedziałam co to i jak z tym walczyć

Nie kleiłam żadnych plasterków jedynie co to jak najczęściej układałam na brzuszku i starałam się aby dzieci nie płakały bo wtedy właśnie się bardzo przepuklina uwidaczniała.
W ciągu kilku tygodni przepuklina b.ładnie się wchłoneła
sheryl
U mojego była i jak u @tlolek, sama przeszła. Zaordynowano nam tylko kładzenie na brzuszku i niepłakanie ;) A plasterek tom niby pic na wodę.
goskapolak
Mojej córce pomógł plaster.Niestety nie pamiętam jak się nazywał.Ryczała jak opętana bo miała kolki.A mimo to dzięki plastrowi przepuklina się cofneła.
amalka
O ile wiem powinno się COŚ robić bo później może być nieciekawie... W tym sterczącym pępusiu znajduje się po prostu jelitko i jeśli w tym odcinku uwięźnie oczywista treść... domyśl się sama.

Te plasterki z apteki są o kant d... potłuc. My wciskaliśmy pępek "do brzuszka", robiliśmy taką "kokardkę ze skóry (nie wiem jak to wytłumaczyć) i zaklejaliśmy zwykłym plastrem. Minęło błyskawicznie.
Oczywiście najlepiej by dzieciaczek nie płakał, nie wysilał się, nie napinał brzuszka...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.