Menu

Przepuklina na kregosłupie czy sa tu mamy z takim schorzeniem?

Witam,wczoraj odebrałam wynik rezonansu kręgosłupa części szyjnej.Wynik dla mnie tragedia.bo sie nie znam .Do lekarza trochę muszę poczekać.Mam jakieś wypukliny krążków uciskających na worek oponowy i przepuklinę uciskającą na rdzeń kręgowy i korzenie nerwów .Bóle kregosłupa mam od paru lat i w końcu zrobili mi normalne badania, ale jestem załamana wynikiem.Na internecie wyczytałam że to trzeba operowac.Ale może znacie jakieś inne sposoby na wyleczenie takich dolegliwosci.?? Załamałam się tym bo planowałam drugie dziecko ,teraz nie wiem czy powinnam...

aniol
 318  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie kregosłup

Odpowiedzi

Bestyjka
ie koniecznie musisz mieć zabieg, są inne metody. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Co do ciąży, moja przyjaciółka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i fakt często bolą ją plecy (blizna po operacji od połowy pleców do samego dołu) i w ciąże może zachodzić. Więc będzie dobrze ;)
sque
Niestety moja mama również ma przepuklinę i kilku lekarzy zgodnie powiedziało, że operacja ją tylko ratuje, a doraźnie silne tabletki przeciwbólowe i rehabilitacja. Więc miłych wiadomości nie mam oprócz tego, że dużo osób po operacji wraca do normalnego życia i moja mama też chce się jej podjąć. Zdrówka życzę.
aniol
DZieki Dziewczynki,rozmawiałam na razie z koleżanką pielegniarką też ma 4 przepukliny i mówi że zastrzyki przeciwzapalne plus różne naświetlania itp i powinny się zmniejszyć.Jesli operacja bedzie konieczna bede musiała to przemyśleć.# lata temu miałam operacje serca wiec to tez troszk utrudnia .i po przejściach z sercem mam trochę stracha z następnymi operacjami.Szczerze jestem zdołowana.Od poniedziałku zacznę działać z lekarzami.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.