Menu

Przepuklina pępkowa

Witam:)Tydzień temu byłam w szpitalu na zabiegu (przepuklina pępkowa uwięźnięta)...przed wyjściem lekarze poinformowali mnie , że co najmniej przez miesiąc nie mogę dźwigać,np.córeczki podnosić(11kg.),no i po tym czasie też uważać....Czy miała któraś z Was taki zabieg?Czy to jest konieczne?Kiedy będę mogła normalnie żyć ...podnosić wszystko i nie martwić się, że coś złego się stanie?Trochę mnie to wszystko martwi!!!

Emila2121
 955  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie przepuklina pępkowa

Odpowiedzi

MAJA15
Witam! Ja miałam już taki jeden zabieg na ''przepuklinę pępkową'',ale niestety za szybko zaczęłam dżwigać no i muszę teraz iść na ponowny zabieg(oczywiście to samo). Kochana radzę Tobie iść na ten zabieg, bo jest on konieczny, ponieważ będzie ci przepukilna dokuczać no i rosnąć. Nie mogę ubrać żadnych spodni ''dżinsowych''(wiem że inaczej się pisze) ponieważ jak się mocno ścisnę, to wtedy cierpię cały dzień, muszę zakładać wszystkie lużne rzeczy, żeby nie uciskać brzucha!! Teraz muszę zapisać się na następny zabieg, oczywiście jak najszybciej. Piszesz że lekarz powiedział ci że nie będziesz mogła dżwigać przez miesiąć? Mój lekarz zabronił dżwigać przez co najmniej 3 miesiące a najlepiej w ogóle unikać jakiegokolwiek dżwigania oraz nie mam wykonywać żadnych ciężkich prac fizycznych, nawet dżwigania ciężkich zakupów!!! Zapisz się jak najszybciej na tą operację, będziesz miała to z głowy. Mam nadzieję że jesteś osobą dość szczupłą, to na pewno szybko dojdziesz do siebie po tym zabiegu, bo ja niestety jestem dosyć dorodną ''babą'' i miałam trochę problemów z dochodzeniem do siebie po zabiegu, ale ty nie martw sie na zapas i bądż dobrej myśli. Powodzenia i trzymam kciuki za ciebie!!(kciuki)(kciuki)(grins)(grins)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
ADAMSKA98
po każdej operaci nie wolno dzwigać co najmniej przez 3 miesiące ,moj brat już tyle lat jest po przepuklinie pachwinowej i do tej pory uważa żeby czegoś zbytnio ciężkiego nie dzwignąć bo czasami odczuwa i boji się trzeciej a trzecia może być ostatnia to znaczy moze nie przerzyć
ADAMSKA98
sory za byki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.