Menu

przestawienie dnia z noca

witam moja 3 tygodniowa coreczka przestawila sobie dzien z noca w dzien po karmieniu daje jej smoczka klade do lozeczka i zasypia i spi bardzo dlugo bo ok 2-3 godziny budzi sie na karmien ie i z nowu spi a w nocy to tragedia krzyczy jak ja odkladam do lozeczka widac ze w ogole nie chce spac jak juz to przy cycku. Moze ktos tak mial ?? jak jej to przetsawic czy nie ma rady trzeba przeczekac??

daisy5788
 4248  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie noc i dzien

Odpowiedzi

Mandarinios
tak malutkie dzieci niestety nie odróźniają dnia od nocy i dlatego tak ważne są rytuały, codziennie ta sama pora spaceru, kąpieli i masażu i usypiania na noc. Postaraj się ją wieczorem wyciszyć z pół godziny przed kąpielą przejdź do sypialni poleżcie razem, poprzytulajcie sie, niech domownicy też się trochę wyciszą, przycisz tv. Wykąp i zrób masaż łatwiej będzie jej zasnąć. Konsekwentnie rób tak codziennie aż w końcu zrozumie kiedy się śpi dłużej :) @kaska 63 nie zgodzę się z tym żeby dziecko "wymęczyć" po to żeby dłużej spało w nocy trzytygodniowy noworodek potrzebuje snu nawet 16 - 18 godzin na dobę i to nie zawsze wtedy kiedy chcą tego rodzice. Poza tym dziecko wyczerpane nie śpi dobrze... a sen jest ogromnie ważny ponieważ podczas spokojnego snu mogą zachodzić wszystkie potrzebne do rozwoju i wzrostu procesy. Pozdrawiam :)
Mandarinios
@mamamai a ja właśnie chciałam napisać, że ja z Tobą hi hi:)
Mandarinios
no baa :D
Mandarinios
Ja w sumie nie miałam problemów, mój synek dobrze spał w dzień i dobrze w nocy (regularne pobudki co 2 godziny) ale od początku byłam konsekwentna. około 18 kąpiel, masaż i spanie, w dzień żyłam tak jak napisałaś "normalnym trybem" . Synek ma za 3 dni 6 m-cy i spi w ciągu dnia dwa razy po 1-2godz na spacerze czasem 30min a wieczorem zacynam go kąpać o 18 i juz przed 19 mam wolne z reguły obudzi sę jeszcze około 23 a potem około 4 rano ale to już naprawdę rzadko pobudka około 6-7 godz a potem drzemka około 8-9 kolejna drzemka około 12- 13 więc mam naprawdę sporo czasu dla siebie :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.