Menu

przesunięcie szczepienia

Cześć dziewczyny

4 dni temu mała miała być zaszczepiona trzecią dawką błonnicy tężca krztuśca. Podajemy szczepionkę skojarzoną 5 w jednym- Infanrix. Niestety mała miała katarek (nadal ma) i szczepienie zostało przesunięte. Później Wielkanoc i mieliśmy jechać do teściów, a za tydzień chrzciny. O ile można przesunąć termin szczepienia? Naczytałąm się o autyźmie po szczepieniach i teraz każde szczepienie jest dla mnie stresem. Jedni piszą, że to nawet dobrze opóźniać szczepienie, inni, że czasami trzena nawet powtórzyć poprzednie dawki w przypadku przesunięć. Co wiece na ten temat?

carka
 4884  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie szczepienia przesuniecie szczepień autyzm

Odpowiedzi

Magda87
O ile można opóźnić szczepienie tego nie wiem dokładnie. Ale przy ostatnim szczepieniu pytałam o to ze względu że termin mamy jakoś po świętach a do tego po świętach mamy swoje wesele, synek na parę dni będzie u babci, i nie wyrobimy się ze szczepieniem - i pani dr i pielęgniarka powiedziała że spokojnie możemy przyjechać pod koniec kwietnia. Szczepienie można opóźnić, ale nie można przyśpieszyć.
kamilka86
moja corka tez bedzie miala opoznione szczepienie i nic nie bylo. lepiej opoznic niz zaszczepic przeziebionego malucha poniewaz dopiero wtedy sa komplikacje
betty
u nas ostatnie szczepienie było opóźnione o 4 mce bo mała miała taki okres że albo była chora albo wychodziły bakterie w moczu i też nie było problemu z późniejszym szczepieniem...
cebulka
Mój syn miał przesunięte szczepienia o ponad rok. Tak sie nieszczęśliwie składało że co termin - to się rozchorował.
anikki
Szczepienie nie może być wykonane przed terminem, ale po terminie spokojnie. A o autyzmie po szczepieniach to chyba w Internecie? Autyzm to efekt głównie braku pielęgnacji emocjonalnej ze strony najbliższych!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.