Menu

przesypianie nocki

Moja córeczka ma już prawie 7miesięcy i nadal budzi się w nocy. wstaję i karmię ją 2 razy w ciągu jednej nocy, jednakże mam już dość. Kiedy w koncu ja będę mogła się wyspać. Ratujcie, co zrobić, żeby dziecko przesypiało całą noc?

Kingusia
 700  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie sen

Odpowiedzi

Mandarinios
możesz juz zacząć odzwyczajać dziecko przynajmniej od jednego karmienia, zastąp mleko wodą do popicia, poczatkowo może się buntować ale potem zrozumie o co chodzi. Możesz też wieczorne karmienie przesunąć na trochę później, co przesunie również porę nocnej pobudki. Poza tym jak się przebudzi nie reaguj od razu, może sama zaśnie, nie włączaj światła, nie mów nic do niej.
KlaudynaK
Kobieto... To dopiero 7 miesięcy... Mój Staś nadal się w nocy budzi a ma półtora roczku i jeszcze dużo przede mną. A to pić, a to ząbki... Są dzieci co przesypiają noc. Wiesz, masz już na tyle dużą córkę, że na kolację zamiast pierś możesz dać jej na przykład kaszkę mleczno ryżową, bardziej się nasyci i może dłużej pośpi. Ale jeśli jeszcze nie jada kaszek to radziłabym najpierw podać jej ją rano, w trakcie dnia zaobserwujesz czy odpowiada jej taki posiłek i z czasem będziesz mogła dać jej przed snem. Ale to moje gdybanie, nie wiem co już oprócz mleka dajesz jej do jedzonka.
flame123
moja ma 27 miesięcy i budzi się KAŻdej nocy 2-3 razy. a jak nie reaguję to mnie bije(placze)
KlaudynaK
No i tak jak napisała poprzedniczka, bez światła, rozmów. Noc to cisza, Ty ją musisz tego nauczyć. Faktycznie w nocy dobrze jest dziecku zamiast posiłku dać wody. Ale skoro ona je mleczko z piersi to raczej bym na razie tego nie robiła, jeszcze troszkę bym poczekała.
KlaudynaK
@flame123 Ciebie bije a mnie Staś ciągnie za włosy, bo łóżeczko stoi nad moją głową...
Mandarinios
To też fakt, że maluch w tym wieku potrzebuje więcej energii bo się więcej rusza a mleko matki jest najbardziej tłuste w nocy...
Kingusia
Kira (moja córeczka) je już kaszki, obiadki, praktycznie wszystko co tylko może jeść dziecko w jej wieku. Kolację również dostaje, własnie kaszkę i jak było ze spaniem tak jest nadal
pioreckaagniesz
a co to przesana noc ja wstaje już 15 mieś. a do roku to wstawałam 10razy w nocy czasem spałam po 2 ;3godz (placze)(placze) powodzenia
syla
dużo starsze dzieci potrafią się budzić w nocy a twoje dziecko to jeszcze "maleństwo" poczekaj jeszcze trochę
Kingusia
umiesz pocieszyć mamę w kłopocie(placze)
syla
oj ja też tak miałam że spałam po 2-3 h na dobę ale mi to nie przeszkadzało teraz się dopiero zaczełam wysypiać powodzenia
olita7
mam to samo a Julka moja ma 8 miesięcy... i budzi sie 2-3 razy a nawet czasem ze 4 razy. Dodam że nie ma jeszcze ząbków wiec wszystko przede mną.
jaka to tragedia jak obudzi sie na chwilkę pociumka cyca i dalej spi... to złote dziecko. Ciesz się ze sie nie budzi na jedzenie ... poje i chce sie bawić. Nie masz co narzekać tylko sie cieszyć. Nie dla Twojej wygody ale robisz to tylko dla swojego ukochanego dziecka. Dasz rade... głowa do góry.
syla
Kingusia ja tylko mówię jak jest żadko dzieci w tym wieku nie budzą się są przypadki jak np.mojej siostry syn skończył 2,5 miesiąca i spał do 8 rano od 21 i tak śpi do teraz
syla
ja miałam ze swoimi dziećmi bardzo ciężkie noce ale wszystko z się przeżyć
Kingusia
Kira też przesypiała całą noc przez pierwsze 2 miesiące życia. Chyba się za bardzo do tego przyzwyczaiłam
Mandarinios
@kingusia wiem, że nieprzespana noc potrafi się bardzo odbić na samopoczuciu następnego dnia ale musisz być wytrwała... Już niedługo będziesz się mogła wyspać:) Ja też o tym marzę:)
syla
ja też byłam z moją Kasią w szpitalu i mówili to samo mleko wydzielone nie chcieli dać więc mąż mi sam przywiózł mleko ja na noc gąrąca woda w termos i już i nikt mi nie będzie mówiła ile mam karmić dziecko i to im powiedziałam w szpitalu to jest moja sprawa
rozowa82
co wy gadacie to w jakim wy byłyście szpitalu! 4-miesiecznemu dziecku nie dac jesć , chore (zlosc) moja zuza jak nie dostanie w nocy pić to sie drze! i (zla)
megil
Mój zaczął przesypiać noc w 3 mc życia. Nadal karmię go piersią; ostatnie karmienie przed snem o 20tej, później spokój do 5-6tej rano.Czasem przebudzi się w nocy, ale póki nie płacze nie wyjmuję go z łóżeczka, tylko daję smoczka; po jakiejś chwili najczęściej usypia. Pediatra poleciła mi, gdy mały w nocy będzie domagał sie jedzenia podać mu troszkę wody z butelki. W przypadku, gdy to nie pomoże trzeba podać pierś, widocznie dziecko jest głodne i tego potrzebuje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.