Menu

Przeziębienie a karmienie piersią

Jestem dalej przeziębiona - już drugi tydzień. Niby nic wielkiego, ale ten katar... i czasami ból gardła. Jakie leki można używać karmiąc piersią? Do tej pory próbowałam domowe sposoby - syrop z cebuli, herbata z maliną, ale nic z tego. Chociaż może jakieś krople do nosa?

natka86
 2969  4

Odpowiedzi

artanis
Najlepiej, jeśli to trwa już drugi tydzień - pójdź do lekarza! Uprzedź go, że karmisz piersią i nie chcesz przyjmować leków, które ograniczyłyby tę możliwość. Lekarz powinien coś znaleźć, leczenie na własną rękę może przynieść odwrotne do zamierzonych skutki.
regina
Mi w trakcie przeziębienia lekarz pozwolił używać kropelek do nosa ale tych przeznaczonych właśnie dla maluchów. Ale jak faktycznie już to tyle trwa to idź do lekarza - wiesz potem ciężko jest wyleczyć uporczywy kaszel, który może się przy tym rozwinąć - będzie na pewno szybciej.
kasia13_archiwum
Najlepiej jesli przejdziesz sie do lekarza. Sa leki, ktorych mozna w trakcie ciazy jak rowniez karmienia piersia uzywac. Nawet sa antybiotyki, ktore mozna wtedy przyjmowac.
Ja np. bralam w ciazy z Fatima i pozniej jak ja karmilam piersia amoxycicline. Przypisal mi lekarz. No ale wlasnie ale, przypisal mi ja lekarz. Idz wiec do lekarza.
eunika
Jestem również za tym byś poszła do lekarza.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.