Menu

Przy ilu stopniach należy zbijać temperaturę u niemowlaka a przy ilu pędzić na izbę przyjęć?

Mały ma teraz 38,1st C , 2 godziny temu 37,4st C; 2 dni temu opuściliśmy szpital (wirusowe zapalenie płuc). Bardzo proszę o odp. asap.

Kumaja
 494  23

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta temperatura niemowlę

Odpowiedzi

iwus198920
38,5 ale nie jestem pewna ja szczerze podaje jak mały ma powyżej 38
iwus198920
a na izbę to jak się utrzymuje temperatura wysoka i nie chce sie zbić lub coś jeszcze niepokojącego zauważysz.. Ja pewnie już bym leciała bo ja panikara a jeszcze, że dopiero co po szpitalu
Kumaja
no właśnie, siedzę jak na drożdżach...
iwus198920
a najlepiej zadzwoń do pediatry
Kumaja
w sobote??? izba mi chyba zostaje..
iwus198920
a nie masz numeru do pediatry prywatnego?
iwus198920
miało być czy nie masz prywatnego numeru do pediatry
Kumaja
nie mam:(((((((
iwus198920
a ma jeszcze jakieś objawy?
Kumaja
Nie chce jeść nic poza moim cycem. Wczoraj tak pięknie jadł, a dziś od wszystkiego odkręca głowę. Dużo ziewa jak niego..
Kumaja
No i oczywiście jeszcze to zapalenie płuc niewyleczone całkowicie
iwus198920
no właśnie i to malutkie dzieciątko jest a takim dzieciaczkom szybko idzie na płucka :( przerabialiśmy to :( my w takich przypadkach wolimy jechać do prywatnego lekarza bo na izbie to tylko rodzinny i na oddział wysyła.
iwus198920
a ja bym pojechała na izbę jeżeli by gorączka nie spadała i nie byłoby poprawy oto moję zdanie na ten temat.. to nie jest dorosły człowiek tylko niemowlę któro 2 DNI Temu wyszło ze szpitala
karolincia
Ze względu na to że jest po takiej chorobie to pojechałabym na izbę przyjeć żeby to sprawdzić
Nena
Jesli dziecko zdrowe to od 38,5 lek na zabicie temperatury. Mój syn jak ma 38 to juz musze z nim pędzić do szpitala na badania czy nie ma infekcji moczu- ma wadę wrodzoną układu moczowego. Także zależy od dzieckalecz jesli pp zapaleniu płuc nadal goraczkuje pojedż lepiej na izbę.
Kumaja
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!!! (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Dotarłam do pediatry, która nas wypisała ze szpitala. W płucach jest tylko masa flegmy. Zbiliśmy gorączkę po 38,58 st. C, Dziś już oscylowała ok. 37 aż wieczorem spadła do normalnej.
Okazało się że coś złapaliśmy z szpitalu. Z tego wszystkiego zapomniałam o sobie. Mdliło mnie i kręciło w brzuchu. Dziś pogoniła nas w tym sam czasie biegunka. Oboje mało jemy, staram się nawadniać oba ciałka. Jutro znów lekarz.

Jeszcze raz dziękuję (prezent)(prezent)(prezent)
Kumaja
@Anu, mówili mi tylko o ew. dusznościach. Jeżeli Mały by oddychał całym brzuszkiem, miałam zaraz tam się pojawić. W szpitalu przy 38, 4 kazali mi tylko Małego rozebrać do rosołu. Nic więcej. Teraz już wiem, co mam robić. Dopytałam o wszytko. Choć pewnie i tak w praniu wyjdzie, czy rzeczywiście... Pozdrawiam!!! :)))
Kumaja
@Eudaimonio, bardzo przydatny ten Twój "spam" /czysty oksymoron(mruga) / :*
Kumaja
Otóż to :(( masakra:(( W sumie to z powodu zbyt dużej liczy "biegunek" ze szpitala nas wypisano wcześniej... Ponoć było zbyt duże ryzyko, ehhh

Dziękujemy (prezent)
iwus198920
My jak byliśmy w szpitalu również zabraliśmy ze sobą rotawirusa.. Wszyscy przeszliśmy go z wyjątkiem Naszego maleństwa (miał wtedy 7 tygodni) i nie był szczepiony
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.