Menu

Przygotowania przed porodem

Kursy dla ciężarnych, akupunktura, homeopatia itp. Jest wiele możliwości na przygotowanie się na poród. Jak Ty to robiłaś? Co możesz doradzić przyszłym mamom?

Ania
 3501  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Poród Czas wolny i Sport Zdrowie

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Nie przygotowywalam sie do zadnego porodu. I nie odczulam tego jakos negatywnie. Obydwa porody byly szybkie...
Nie mowie, ze takie srodki sie nie przydaja. Wrecz przeciwnie. Akupunktura czy homeopatia moze skrocic czas trwania porodu... Kursy dla ciezarnych pomagaja sie kobiecie w jakims stopniu przygotowac na porod... Takze mysle, ze wszystkie te pomoce sa jak najbardziej godne polecenia...
krasna1
mnie położna kazała od 34 tygodnia smarować i masować krocze olejkiem migdałowym specjalnie do tego celu przeznaczonym,niestety nie jest dostępny w Polsce-ja sprowadzałam z Czech.
A dwa tygodnie przed porodem pić zioła Bitnera,ale już nie zdążyłam...
Matina
Ja również do niczego się nie przygotowywałam, a w momenie porodu natura sama podpowiadała co jest dla mnie dobre, jaka pozycja wygodniejsza i miałam świetna położną.
GUGULKA
dołączam się do ola26:)
Nanya
@krasna1 i pomógł Ci ten olejek? Miałaś nacinane krocze? Ja w tej ciąży mam zamiar ostro smarować :) Wypatrzyłam taki olejek firmy Weleda, ciekawe czy dobry.
W pierwszej ciąży nie przygotowywałam się specjalnie do porodu. Nie chodziłam do szkoły rodzenia, żadnej jogi, akupunktury, czy smarowania olejkami. Moja mama jest pielęgniarką, jej przyjaciółka położną i one mnie wprowadziły w arkana porodu. W sumie nic mnie nie zaskoczyło, było ok. Nacięcia krocza i tak bym nie uniknęła (chociażbym wylała na siebie wszystkie oleje świata), więc nie mam wyrzutów. Teraz jednak przygotowuję krocze: ćwiczenia Kegla, zakup olejku, od 34 tygodnia masaże. Może organizm mnie zaskoczy i tym razem zechce mi pomóc skurczami partymi ;P i uniknę nacinania.
tlolek
moje przygotowania ograniczyly sie do wizyt u lekarza i ostatnie 2 miesiące częsty kontakt tel z położna (musiałą wiedziec jak sie czujemy :D i co lekarz mowil)....ja torbe spakowałam jak mialam skurcze co 3 minuty...aaa i jedyne "przygotowania" to było to że przestałąm słuchać dobrych rad ciotek i innych jak to one rodzily itp....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.