Menu

Przyjaźń między rodzicami a dziećmi

Jak to jest z przyjaźnią między np: mamą a córką czy synem? Przyjaźnicie się ze swoimi rodzicami albo swoimi dziećmi?

justa
 1414  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina przyjaźń rodzice dziecko zaufanie

Odpowiedzi

sabina
My się z mamą przyjaźnimy od zawsze. Czasami się zastanawiam, kto w tym "związku" jest córką, a kto matką ;)
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
NiebieskKoralik
Ja mogłam się zaprzyjaźnić ze swoimi rodzicami dopiero jak wyjechałam z domu na studia i zaczęłam się sama utrzymywać. Myślę, że taka przyjaźń jest możliwa wtedy, gdy możemy być dla siebie partnerami. Partnerstwo zakłada równość, a wydaje mi się, że jest o nią ciężko w relacji rodzic-dziecko. Rodzic musi wychowywać, nie zawsze będzie się pytał dziecka o zdanie. Rodzic też ponosi odpowiedzialność za dziecko, odwrotna sytuacja nie powinna mieć miejsca. Tak więc, przyjaźń owszem, ale raczej z dorosłym dzieckiem:)
Mart03ha
Z Radkiem bardziej 'przyjazni' sie maz. Do mnie ze wszystkimi sprawami przychodzi mlodszy syn. Staram sie natomiast nie zacierac granicy miedzy rodzicem a dzieckiem. Chce, zeby synowie bezproblemowo przychodzili do nas ze wszystkimi klopotami ale musza sie liczyc z tym, ze za niektore przewinienia bedzie kara...
justa
No właśnie też mnie to zastanawia. @NiebieskiKoralik: masz rację, że ta przyjaźń może się pojawić na jakimś etapie, bo uważam trudno jest być przyjacielem i rodzicem jednocześnie, co nie wyklucza też fajnych, bliskich relacji. Wiadomo, że przjaźń jest bezwarunkowa a jednak rodzic wychowując powinien wyznaczać jakieś granice. Uważam, że to świetna sprawa móc porozmawiać z rodzicami o niemal wszystkim i mieć z nimi relacje oparte na zaufaniu.
kasia13_archiwum
Przyjazn... nie wiem. Na pewno wiez miedzy mna a moja mama wzmocnila sie... i to bardo, kiedy urodzily sie moje dzieci. Ciaza, a potem jak dzieci dorastaly sprawily, ze zaczelysmy ze soba inaczej rozmawiac.
W wieku dojrzewania niestety ta wiez ulegla nadszarpnieciu.
Na szczescie teraz jest bardzo mocna. Z moim tata tez.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
mumczinx
U mnie przyjaźń występuje, szybciej naturalnie złapałam z mamą kontakt ale z tatą teraz też jest coraz lepiej i zauważyłam też, że jednak relacje nasze się jeszcze bardziej polepszyły kiedy się usamodzielniłam i wyprowadziłam z domu. Czasem tęsknie ale cóż bywa....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.