Menu

puchniecie

Czy wy tez pod koniec ciazy puchlyscie? Dotychczas puchly mi tylko kostki, ale ostatnio, a dzis szczegolnie popuchly mi nogi i rece, teraz troche zeszlo bo trzymalam rece wysoko ale wygladaly jak balony, mialam ciezko utrzymac w ree telefon. Niedawno mialam badany mocz i nie bylo tam bialka no i cisnienia tez nie ma wysokie wiec to raczej nie zatrucie ciazowe, ale czy to normalne? Do lekarza ide dopiero w czwartek

samanita
 856  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

ciaza

Odpowiedzi

malenia2427
w pierwszej ciąży tylko nogi,natomiast w drugiej pod sam koniec to ręce tez miałam jak balony a kostek to już wcale nie widziałam i badania też miałam dobre,ale lepiej skonsultuj to z lekarzem w czwartek..(kciuki)
tlolek
niestety tak ja w ostatnich tygodniach ciąży tak puchłam (nogi najardziej) szczególnie w taką pogode jak dziś kiedy yło ciepło i zanosiło się na burze czy deszcz. położna poradziłą trzymać nogi troche wyżej, chłodne okłądy na nogi, mniej solone potrawy i żel chłodzący dla kobiet w ciąży (rosman albo w aptece) a kazała się do lekarza zgłosić jeśli by takie zabiegi nie przynosiły ulgi
Anciacia
ja tez mialam nogi jak balony pod koniec ciazy... zeszlo odrazu po porodzie
corcia
ja byłam cała spuchnięta , też byłam jak balon ,miałam badania dobre ,ale i tak musiałam uważać na siebie ,lekarz wprowadził mi diete ,pić do 2 litrów dziennie ,zero zup,bardzo małe ilości soli ,zero owoców(mogłam tylko banany jeść) ,i musiałam conajmniej 3 godziny leżeć z nogami do góry,no i po tym była poprawa(prezent)(prezent)(prezent)
corcia
i tak zaczełam już puchnąć już w 5 miesiącu
daryjka87poznan
Ja puchlam pod koniec tez ale tylko nogi.
lizzy11
ja tez mialam stopy spuchniete i dłonie, wyniki były ok, lekarz stwierdził ze to przez zatrzymanie wody w organizmie - normalne następstwo zmian hormonalnych w czasie ciąży. po porodzie opuchlizna zeszła na dobre po kilku dniach dopiero.
lizzy11
pomaga tez trzymanie nóg w chłodnej wodzie, zmniejsza obrzeki i przyjemnie chlodzi, zwłaszcza w gorace dni.
Kubusiowa
ja okropnie spuchłam jakoś w 7 miesiącu ciąży ale miałam hepatopatie a przy tym to standard
korek221
ja spuchłam (7 miesiąc) tylko na 3 dni i to dość dziwnie bo tylko jedna noga mi spuchła a drugą miałam normalną ...na szczęście szybko "sklęsłam"(smiech)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.