Menu

puszczacie bajki czasami niemowlakom?

tak, jak chcecie na chwilę je czymś zająć?? bo mąż się na mnie wydziera, że puszczam takiemu małemu dziecku bajki ....

samosia
 326  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem bajki dla dzieci

Odpowiedzi

oli28
Moja ma 10 miesięcy i czasami puszczam jej MĄDRY MALUCH,a tak to staram się,żeby telewizor w dzień przy niej był wyłączony.
Panterka
Moja pierwszą bajkę "oglądała" w wieku ok 4-5 mcy. Było to o wielorybku MUMU, w jakimś czasopiśmie wyczytałam, że jest ok dla niemowlaków.. Fakt, małej się chyba podobała.. Albo mi się tak wydawało...

http://www.youtube.com/watch?v=8C0PEbk_rOI
Beki
Im mniej tv tym lepiej. Mądry mąż, a to rzadkość.
amalka
"Wielorybka Mumu" oglądał Krzysio mając może z 3- 4 latka. W bajce nie pada ani jedo słowo a wpatrzony był w ekran jak w cudo jakieś (grins)

Gdy synek był maleńki, raczej tv nie oglądał bo i po co. Wolałam zająć maluszka czymś innym. Z resztą Krzysiaczka fascynowały jedynie... reklamy (grins)
kama86
Moja corka ma 10mc i oglada bajki razem ze swoim starszym bratem i nie widze w tym nic zlego.Tez ja bardzo fascynuja reklamy:-)
mateuszowa
Przyuczysz niemowlaka do oglądania tv a później starszaka od telewizora odciągnąc nie będziesz mogła.
Moim zdaniem zdecydowanie nie.Toż to niemowlę...
Jest wiele rzeczy,którymi może się bawic.Nawet garnki mamy....
Ja sobie wogóle nawet nie wyobrażam, niemowlaka gapiącego się w ekran telewizora...
oli28
Moja ogląda Mądrego Malucha jak przyjdzie do nas mój bratanek i to też góra 10min,w ogóle nie jest zainteresowana telewizorem,woli bardziej aktywnie spędzać czas..
kama86
Geodonna23 SuperMama 13.10.2013 20:08

Nie widzicie NIC ZŁEGO? a to, ze telewizja nie umożliwia uruchomienia wyobraźni? a to, ze szkodzi na wzrok? opóźnia rozwój poznawczy, wyzwala agresję, problemy z koncentracją? nigdy o tmy nie słyszałyście???

http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/wychowanie-dziecka/843-telewizor-szkodzi-malym-dzieciom.html

http://www.swps.pl/psychoterapia/klub-rodzica/forum/833-akademickie-centrum-psychoterapii-i-rozwoju/klub-rodzica/poczytnik-rodzica/9667-skad-sie-biora-dzieciece-leki

http://pulsmedycyny.pl/2580996,28897,niemowle-przed-telewizorem

Co to w ogóle za pomysł, zeby niemowlę sadzać przed telewizorem, po co niektóre decydują sie na dzieci, skoro nie potrafią się nimi zająć...(przewracaoczami)

Chyba troche przesadzilas tym wpisem i obrazac matki ze nie potrafia sie zajmowac dziecmi..
Czy ktoras tu napisala ze godzinami sadza niemowle przed telewizorem?
Twojemu dziecku nigdy nie zdarzylo sie nawet reklamy poogladac? i nie wyrazilo nigdy zainteresowania telewizorem..Czy jak telewizor jest wlaczony to wypada od razu wynosic dziecko by bron boze nie popatrzylo w ekran. Bez przesady..
kama86
No tak zapomnialam..
renata29
Bajek nie ale włączałam reklamy jak chciałam małemu paznokcie obciąć :)
Anemona
U nas zawsze było tak że jak niemowlak zaczął oglądać telewizję to odwracałam go tyłem żeby nie patrzył w ekran lub inacej odwracałam uwagę od telewizji . Córka bajki zaczęła oglądać gdzieś miesiąc temu a ma trzy lata. Wcześniej nie interesował ją telewizor. Nie wpadłbym na pomyśl żeby kilkomiesięcznemu dziecku włączyć bajkę. Dużo śpiewałam, młoda to lubi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.