Menu

pyt o ospę..

Od września mała idzie do przedszkola i zastanawiam się,czy jej nie zaszczepić co by łagodniej to przeszła..Z córcią jest taki problem,że ma troszkę alergię i jak coś ją wysypie- to od razu się drapie,potrafi drapać się nawet przez sen do krwi...Czy jeśli będzie zaszczepiona na ospę to tego drapania uniknie?,albo będzie go chociaż troszkę mniej???

Kasia1978
 856  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ospa u dziecka

Odpowiedzi

MiJa
Ja swoje dzieci zaszczepiłam. To jedyna szczepionka dodatkowa na jaką się skusiłam. Brałam pod uwagę fakt ,że sama ospy nie przechodziłam i to ,że wirus ospy to ten sam co wywołuje półpaśca. A do tego trafiła nam się ta szczepionka za darmo więc git!(grins)
MaLaCzarna
Ja właśnie się zastanawiam nad zaszczepieniem.
Ostatnio nawet rozmawiałam o tym z lekarzem. Nie wiadomo jak dziecko będzie przechodzić ospę , może być bardzo łagodnie że pojawi się tylko kilka krostek albo ciężko i wtedy dziecko się bardzo męczy.
Dlatego decyzja należy do rodziców. U nas przyjmuję się w dwóch dawkach i każda dawka kosztuje 170zł
agnese32
ja dzis rozmawialam z fizioterapistka mowila mi ze ta jedynie szczepionka jest potrzebna bo jak ospa pojdzie w dol u synka i wysoka goraczka moze sprowokowac powazne urazy w glowie . szczepionka chroni i przechodzi dziecko lzej. i ja sie zastanawiam ale juz tyle synek przechodzi to jak mi to sie przyplata to nie wiem chyba zwariuje(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek) .Pozdrawiam Cie Kasiu
agnese32
ospa moze uczynic bezplodnosc jesli pojdzie w dol tak mi to tlumaczyla(kwiatek)
tymianek
szczepiłam przy szczepieniu na odrę , świnkę, różyczkę. Synek dostał jedną dawkę , koszt wówczas ok. 120 zł.
Wg naszej pediatry, po takim szczepieniu , dzieci przechodzą ospę łagodniej , podobno wychodzi tylko kilka krostek, które szybko schodzą. Ale wiadomo, wszytko zależy od organizmu dziecka.
Po tym szczepieniu po ok. 2 tyg ( czyli czas inkubacji ospy), synek miał lekki stan podgorączkowy i wyszły mu chyba z 3 - 4 krostki. Zeszło to po ok. 2 dniach.
krasna1
szczepionka na ospę chroni przed półpaścem,który bolesny i czasami choroba ta ciągnie się miesiącami....
ja szczepię
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.