Menu

Pytanie

Jak często chorowały/chorują wsze dzieci w ciągu pierwszego roku życia? Czym ewentualnie mogłoby to być spowodowane? I jakie to są/były choroby?
Ciekawi mnie to, gdyż pracuję w przychodni rodzinnej i widzę jak często mamy z małymi dziećmi są u lekarza (nie jest to rutynowe badanie, czy szczepienie).
Dodam, że mój szkrab za kilka dni skończy roczek i jeszcze (odpukać) nie chorował. Jego jedyna choroba o ile ją tak można nazwać to był słabiutki katarek przy ostatnio wyrzynających się ząbkach. Często bywa u mnie w pracy, gdzie ma kontakt z chorymi, ja czy mąż jak jesteśmy przeziębieni to przesadnie na niego nie uważany, by się nie zaraził. A dziś byliśmy u chrzestnej Mateusza i ich córka jest właśnie przeziębiona...troszkę się z nią bawił i sama jestem ciekawa, czy jest tak odporny, czy jednak załapie od niej jakiegoś wiruska... Poza tym czekam na miejsce w żłobku, a jak mały się dostanie to wiadomo kontakt z innymi dziećmi niekoniecznie całkiem zdrowymi.
Jak to jest/było z waszymi pociechami?

KdaPl
 806  5

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Fatima byla raz chora... Miala jelitowke... Lezala 2 dni w szpitalu... po 2. dniach (byla karmiona piersia) byla zdrowa... Poza tym nawet katarku nie miala.

Yasima ma teraz 2,5 roku. W 1. roku zycia nie chorowala, nawet katarku nie miala...
KlaudynaK
U Stasia niestety było nie za fajnie. Jak miał miesiąc byliśmy tydzień w szpitalu, miał zapalenie płuc i zapalenie ucha.. Od czego nie mam zielonego pojęcia. Potem do czwartego miesiąca brał trzy antybiotyki ale już nie w szpitalu dożylnie bo się nie zgodziłam. Teraz (odpukać) jest zdrowiutki... Jak miał osiem miesięcy przechodził trzydniówkę i ostatnio, z miesiąc temu miał katarek ale obyło się bez mocniejszych leków, tylko coś do noska i witaminka C.

Osłabiony był strasznie po pierwszym antybiotyku i potem łapał wszystko. Ale teraz już jest dobrze i jestem zadowolona. Staram się z nim wychodzić na każdą pogodę chociaż na chwilkę...
Misia80
Mikołaj był dwa razy przeziębiony i miał zapalenie jamy ustnej(paskudne choróbsko:(wszystko niestety musiało być leczone antybiotykami by nie "rozrosło"się w coś gorszego).
SCOFI
mój Konrad przez pierwszy rok życia nie chorował :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.