Menu

Pytanie

Pytam w imieniu Teściowej ma ona 2 grupę inwalidzką i brak środków na przeżycie całego miesiąca oprócz alimentów w ilości 300 zł... czy idzie jeszcze dostać jakieś pieniążki np. z opieki ?

czekoladka22
 381  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie pieniążki

Odpowiedzi

dorotasyga84
To zalezy ile tesciowa ma lat. O ile dobrze pamietam od 65 lat przysluguje zasilek pielegnacyjny. Ale lepiej podpytac w mopsie dla pewnosci.
jagoda30
renta socjalna?? chyba tak, no i zapomogi,ale zadzwońcie do opieki.
Iwona1977
Niech zapyta w mopsie pracownika socjalnego napewno coś przyznają np zasiłek celowy , czy dofinansowanie do mieszkania (zasiłek pielęgnacyjny przyslugiwalby osobie opiekujacej sie teściowa) ale musicie liczyć sie z tym że pracownik socjalny odwiedzi najbliższą rodzinę ( dziakow, dzieci) w celu sprawdzenia czy ktos jest w stanie pomoc
justii34
tak(kwiatek) MOPS.
czekoladka22
ma 49 w tym roku
czekoladka22
Teściowa ma wykształcenie podstawowe i nigdy nie pracowała była na utrzymaniu teścia a teraz jest po rozwodzie.
amalka
Obawiam się, że Twoja teściowa nie ma żadnych uprawnień do pobierania renty. Również w przypadku renty socjalnej trzeba spełniać określone warunki. Sama się o rentę starałam... Mam 2gi stopień niepełnosprawności, choroba nieuleczalna i postępująca. Na rentę jestem za sprawna...

Tych przepisów jest sporo, nie będę się więc rozpisywała. Najlepiej (jak radziły dziewczyny) udać się do osoby kompetentnej.
MamaMaya
ZUS to kanalie trzeba z nimi walczyć!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.