Menu

Pytanie do mam, ktore karmily piersia

Jak to jest? Dawalyscie waszym 5 miesiecznym pociechom dodatkowo picie, czy karmilyscie wylacznie piersia? Pytam, bo wczesniej bylo pytanie o 5 miesieczne dziecko, ktore nie chce pic. Nie wiem, czy jest karmione piersia, czy na butelce. Ale odpowiedzi byly takie, ze dziecko koniecznie musi cos dodatkowo pic. Ale przeciez, jesli jest karmione piersia, to przez pierwsze 6 miesiecy (minimum) nie potrzebuje zadnych dodatkowych plynow. Samo mleko wystarczy i jako pokarm i na pragnienie. I zaparc na pewno nie powoduje. No nic. To tylko taka mysl, a co wy o tym sadzicie?

kasia13_archiwum
 672  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Odżywianie 5-miesieczne dziecko ile powin

Odpowiedzi

free1edyta
Ja również karmiłam wyłącznie piersią. Jedynym zaleceniem pediatry było częstsze przystawianie podczas upałów. Herbatki sobie darowałam ponieważ mała była niejadkiem i nie chciałam żeby się nimi "najadała".
kasia13_archiwum
No wlasnie. Ja to tez tak znam. Nawet powiem wiecej. Moja starsza karmilam przez 12 miesiecy i to wylacznie piersia. W tym czasie nie dostawala NIC dodatkowo do picia czy do jedzenia. Na koniec (czyli majac 1 rok zycia) wazyla 9020 g przy wzroscie 73 cm. Co nie jest malo. I ani odwodniona nie byla, ani niedokarmiona, czy anemiczna (np. z powodu niedoborow zelaza).
kasia13_archiwum
@melissa... jezeli funkcjonowalo to ok... Ja bylam ciekawa, bo wiem, ze jak sie podaje dodatkowo picie to mniej pokarmu potem jest. No, ale jezeli celem bylo przestawienie dzidzi na butelke, no to wazne, ze zafunkcjonowalo. Dzieki za odpowiedz.
kasia13_archiwum
Nie, laktator nigdy nie zastapi ssajacego bobaska. I lepiej rzeczywiscie sobie i dziecku tego stresu nie robic. Wazny jest kazdy dzien, kiedy dziecko moglo dostawac mleko matki. I lepiej krotko, jak wcale.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.