Menu

Pytanie o ok. 15-miesieczne dzieci.

Jak Wasze dzieciaczki sygnalizuja Wam swoje potrzeby? Wiadomo... nawet, jezeli mowia cos po swojemu, to jeszcze nie na tyle, zeby mozna bylo wszystko zrozumiec.

Moja np. jak chce cos, dajmy na to... chce pic... to przynosi mi butelke, chwyta mnie za reke... wklada butelke do reki i czeka, az np. jej ja odkrece... Jak nie reaguje... to kladzie mi sama reke na zakretke, zeby pokazac, ze trzeba ja odkrecic... (krejzolka)
Ogolnie, jak np. cos chce a nie moze tego dosiegnac to przychodzi, lapie mnie za reke i tam prowadzi...

A jak komunikuja sie z Wami Wasze dzieciaczki w podobnym wieku?

LaMandragora
 555  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem mama komunikowanie sie dziecko

Odpowiedzi

xkasiulax
z piciem podobnie jak u ciebie,gdy jest głodna podchodzi do lodówki i w nią wali pięścią (wow) .....gdy coś chce pokazuje na przedmiot paluszkiem, gdy coś jest za gorące krzyczy ''Śiiiii''''' gdy chce jej się spać bądż jest zmęczona trzyma się za ucho:)...podchodzi i każę na siebie spojrzeć krzycząc Niania (krejzolka) no czasem wyjdzie jej ładnie Mamoooo!!!
LaMandragora
A no o pokrzykiwaniach to ja juz nie mowie. Mloda ma glos jak dzwon.
clyde22
J.w. Jak chce jakąś rzecz, to pokazuje paluszkiem. Jeśli daje się nie to, co chciał, to mówi "nie". W końcu nie sposób nie trafić.
renata29
Mój też bierze mnie za rękę i prowadzi żeby pokazać co chce,jak chce żeby koło niego usiąść to klepie ręką w to miejsce,gdy jest śpiący przyciąga huśtawkę i pokazuje na poduszkę w łóżeczku żeby mu podłożyć:)
daryjka87poznan
Moja tak zawsze pokaze o co chodzi ze wiem, reszta rodziny ma z tym problem bo czasami jej nie rozumie.
Basia88r
Mój Bartek robi tak samo. A jak mnie woła żeby mi coś pokazać, a ja np siedzę i nie idę za nim to przychodzi i wkłada mi rękę po tyłek tak jakby chciał mnie podnieść (grins)
sque
picie Julka ma zawsze tak żeby mogła sobie sama wziąć i się napić, jeśli chce coś czego nie sięgnie to pokazuje paluszkiem i coś tam po swojemu mówi, lub jak coś jest w innym pomieszczeniu to łapie mnie za rączkę i prowadzi i pokazuje paluszkiem. Gorzej jak szybko nie odgadnę co chce to zaczyna się wściekać. Jak chce jeść to z daleka głośno woła aaaaammmmmm, to już nikt nie pomyli się z tym o co jej chodzi.
sque
no i tak jak u większości jak coś jej nie pasuje lub nie to co chce jej dam to też głośno krzyczy NIE, a jak już bieda straszna, znaczy coś się stało lub nie może sobie z czymś poradzić to głośno woła MAMA i biegnie do mnie pokazać o co chodzi.
babooshka
Moja ma 28 m-cy więc po prostu mówi "piciu" albo "mniam-mniam" lub konkretnie "jajo", "buła"-gdy chce zjeść:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.