Menu

Pytanie o przedszkole

Wysyłacie dzieci do przedszkole gdy inne dzieci są chore lub gdy wasze dzieci są przeziębione?

emma26
 255  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem przedszkole

Odpowiedzi

maja1482
NIGDY nie wysyłam chorego dziecka do przedszkola.

Wysyłanie choćby smarkającego malucha na zajęcia i do innych dzieci, to brak szacunku dla pozostałych rodziców, którzy dbają o to, żeby ich maluch chodził do przedszkola zdrowy. Dzieci na tym cierpią, bo zamiast wyleczyć w domu drobne przeziębienie, chodzą do przedszkola zarażają inne dzieci, infekcja się rozwija i może skończyć się na znacznie groźniejszej chorobie i dłuższym pobycie w domu.
tlolek
także nigdy nie wysyłam dziecka chorego. Wystarczy katar żebym dziecka już z domu nie wypuściła.
Niestety jest u nas w gr matka która zostawia dziecko i instruuje przedszkolankę co do podawania antybiotyku...
dla mnie to głupota totalna, nie dość że męczy swoje dziecko to naraża inne dzieci.
maja1482
U nas w przedszkolu, w umowie jest napisane, że przedszkolanka nie ma prawa podawać dziecku żadnych leków, choćby była to zwykła witamina C, a co dopiero antybiotyk. Przecież gdyby coś się z dzieckiem stało to nauczycielka będzie pociągnięta do odpowiedzialności!
izkalepszy
U nas w przedszkolu panie dzwonią jak dziecko jest chore żeby zabrać je do domu
amalka
NIGDY nie puszczam chorego dziecka do przedszkola. Nie narażam swojego synka na powikłania ani innych maluchów na zarażenie się. Z katarem mi się zdarzyło- jeśli TYLKO katar utrzymywał się przez 3- 4 dni i nic więcej się nie działo. Krzysio jest astmatykiem, kaszel i katar "bez powodu" mogą się więc przytrafić.
maja1482
U nas też dzwonią, zazwyczaj wtedy gdy okazuje się, że dziecko ma temperaturę, albo dopadnie je jakaś wirusówka. Kiedy któreś jest smarkate, czy kaszlące zostaje w przedszkolu, a przedszkolanka przy odbieraniu dziecka zgłasza problem. Kilkakrotnie byłam świadkiem takiej rozmowy. Okazuje się wtedy, że dziecko jest alergikiem i te dolegliwości są właśnie na tle alergicznym. Nieważne, że glut zielony do pasa wisi(krejzolka) Wtedy dyrektor przedszkola wymaga od rodzica zaświadczenia od alergologa, na potwierdzenie tych dolegliwości.
renata29
Ale skąd ja mam wiedzieć kiedy inne dzieci są chore? W naszym przedszkolu dbają o to żeby nie puszczać chorych dzieci.Czasem zdarzy się lekki katar ale bardziej chore dzieci nie przychodzą.
Beki
Z gilami puszczam. Chore nigdy. Po rodziców chorych dzieci dzwoni nauczycielka.
Beki
maja - glut zielony do pasa to właśnie alergia.
maja1482
glut zielony to nie alergia tylko wirus (wg tego co od dawna wpaja mi pediatra moich dzieci)
kama86
Jesli dziecko jest chore,przeziebione-Do szkoly NIGDY nie puszczam..
Katar jak ma przezroczysty to chodzi normalnie do szkoly,lecz jesli jest zolty lub zielony to jest juz infekcja i zalewam kropelkami i puszczam do szkoly.
lola86
Katara taak bo ma go prawie cało rocznie (astma) Allergia astma to katara wodnisty . Zielony to już infekcja . Chore nie bo po co żeby się martwić co tam się dzieje , kiedy ja siedzę w domu . Ale czasem kiedy wchodzimy i słychać z sali kaszel taki jakby dziecko płuc nie miała , to się zastanawiam czy się nie wrócić do domu .
Anemona
z katarem tak z przeziębieniem nie
Bestyjka
sam katar to nie choroba i z katarem bym puściła. Chore nigdy.
P.S. ja potrafiłam po chorobie mieć kaszel kilka tygodni to co miałam tygodniami w domu siedzieć i do szkoły nie chodzić? Katar jako dziecko potrafiłam mieć przez 3/4 roku a nie jestem alergikiem
maja1482
Zwykły katar, a katar infekcyjny to co innego, tak jak i kaszel. Po infekcji jest czymś normalnym i jak napisała @Bestyjka, może trwać kilka tygodni. Tu bardziej chodzi o przeziębienie.
Niektórzy rodzice u nas w przedszkolu wmawiają nauczycielkom, że dziecko, które ewidentnie jest chore, ma infekcję górnych dróg oddechowych, jest alergikiem i normalnie przyprowadzają je do przedszkola, zamiast zostawić w domu, bo w domu nie ma się nim kto zająć, a oni przecież muszą iść do pracy.
Julita88
Ciężko przewidzieć, że inne dzieci są chore. Ja podaję małej syrop na odporność, przepisany przez naszego pediatrę, aby zapobiegać chorobom.
maja1482
Ja podaje tran i rutinoscorbin, ale póki co z marnym skutkiem, bo już dziś córa znów kaszle :(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.