Menu

Pytanie o wychowawcze

Cześć dziewczyny, mam takie pytanie, chodzi mi o urlop wychowawczy. Chciałabym iść na urlop ale nie wiem czy zmieszczę sie z dochodami, żeby mieć płatny urlop. Dochód nie może przekraczać 504zł tak? ale wyczytałam ostatnio że podobno biorą dochód tylko męża a mój nie. I nie wiem czy to prawda. A może ktoś orientuje się jak jest z dochodem z pola, jaki jest przelicznik za 1 ha przeliczeniowy?? Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam

Jucha
 836  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse urlop wychowawczy

Odpowiedzi

anetakam0
biorą Twój dochód też
ale jak już ędziesz na urlopie to po miesiącu składasz JESZCZE raz - wtedy Ty już nie masz dochodu ( bo nie dostałąś wypłaty) i zostaje tylko męża
mi tak radziła koleżanka która tak zrobiła
i do tego drugie becikowe o ile nie minął czas 9 tam chyba do 6 miesięcy po urodzeniu trzeba się zmieścić)

powodzenia
oczywiście - mogę się mylić, ale znajoma tak 2 lata temu zrobiłą i dostałą wychowawczy (coś 400 zł miesięcznie i drugie becikowe - 1000 zł)
olita7
składasz swoje i męża zaświadczenie o dochodach za 2007 rok ale biorą pod uwagę tylko męża bo ty swoj dochód utraciłas z powodu wychowawczego. Ale zeby dostac kase to trzeba załatwiac 10000 papierków innych i w 10000 innych miejsc... cięzka droga do kasy ale zawsze coś.
kamilka86
musisz dac swoj i dochod meza ale piszesz oswiadczenie ze od dnia tego i tego ( kiedy idziesz na wychowawcze) zmienia ci sie sytuacja materialna poniewaz w momencie gdy idziesz na urlop to odchodzi twoja wyplata, zusu musisz miec zaswiadczenie ze twoja firma odprowadza za ciebie skladki na bierzonco a z firmy zaswiadczenie do kiedy jestes zarudniona i na jaki okres wychowawczy ci przyznali urlop
Jucha
Do anetakam0.
Dziękuję bardzo za odpowiedź ale wytłumacz mi jeszcze raz, czyli składam wniosek o urlop wychowawczy bezpłatny, no bo przekraczają mi dochody a po miesiącu składam jeszcze raz wniosek i wtedy już nie będą brac moich dochodów tylko męża i dochód z pola i dzielą to na 3 osoby tak? i wtedy jeśli dochód mam poniżej 504zł to przyznają mi kase?
Dobrze to zrozumiałam?
basiaikubus
Jucha kochana piszesz podanie do zakładu pracy o przyznanie Ci urlopu wychowawczego ; urlop wychowawczy przysługuje przez 3 lata jednak nie dłużej niż do ukończenia 4 roku życia dziecka. potem jak już jest przyznany bierzesz ten świstek gdzie napsali od kiedy do kiedy jest ten wychowawczy, jeszcze zaświadczenie o dochodach za ubiegły rok twoje i mężą ale liczony dochód będzie tylko męża bo Twój będzie utracony i idziesz do mopsu bądz gopsu z tymi papierkami i wypełniasz tam wniosek w razie czego oni Ci powiedzą ci jeszcze potrzeba. no i tyle:)
jakby co to pisz do mnie ;)
powodzonka
basiaikubus
dochód męża dzielisz na 3 osoby i jak nie przekracza 504 na osobę to masz płatny
Jucha
Aha, dzięki basiaikubus za pomoc, w razie czego będę jeszcze pisać.
pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.