Menu

Pytanie trochę na wyrost

Dziewczyny przyglądałam się dzisiaj mojej córce i innym dzieciakom w piaskownicy – łapki całe z piasku i pocierają oczy, sypią się piachem. Na szczęście nic się nie stało ale zastanawiam się co zrobić jak do oczka dostanie się piach! Moja córka zawsze strasznie panikuje jak wpadnie jej coś do oka a ja też panikuje bo nie wiem jak jej pomóc jakie macie najlepsze sposoby?!

czarnamamba
 552  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Akoo
Jak się da i widac intruza to najlepiej go chyba usunać rożkiem chusteczki higienicznej. Moja Majka też panikowała zawsze ale kazałam jej patrzeć w inną stronę i jakoś się udawało.
nata
wszystkie maluchy chyba szaleją tak w piasku nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Ja zawsze powtarzam synkowi, że nie wolno sypac piaskiem bo oczka ale nie zawsze pomaga. Piasek jest trudno wyciągnąć chusteczką. O wiele lepiej przepłukać oczko. Piotruś nauczył się otwierać oczko w wodzie i nie ma kłopotu, ale za pierwszym razem to chyba większy płacz był przy otwieraniu oka pod wodą niż z powodu piasku... Ale się opłaciło. Teraz zawsze kieliszek wody, otwarcie oczka i po sprawie.
zadymka
Najważniejsze to nie pozwolić trzeć oczka!! Bo można porysowac gałkę oczną! Dzieci na ogół płacza jak im cos wpadnie do oczka, bo kłuje a wtedy jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że samo wypłynie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.