Menu

Rafundowane in vitro

"Premier sprzeciwia się Episkopatowi i obiecuje Polakom darmowe zapłodnienia in vitro. "Te zabiegi nie mogą być przywilejem zamożnych" - ogłosił Donald Tusk i zapewnił, że postara się zapewnić zmagającym się z bezpłodnością parom równy dostęp do tej metody." (teskt z dziennika).

myślicie, że Tuskowi się to uda przy takiej opozycji jaką jest Kościół? Co myślicie o tym pomysle? Ja jestem za, bo sama znam kilka osób, kóre mają problemy z zajściem w ciążę i wiem, że dla takich jak oni była by to szansa. Ja sama właściwie nie bardzo rozumiem dlaczego Kościół jest tak na nie? Przecież jest to dawanie nowego życia... Ciekawa jestem jakie wy macie zdanie.
Udanego dnia życze przy okazji i zbieram się do pracy

panidomu
 1084  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

donald tusk refundacja zapłodnienie in vitro bezpłodność

Odpowiedzi

paula80
Również popieram. Dlaczego szansę na zabieg mają mieć jedynie bogaci ludzie? Przecież Ci, których na to nie stać tak samo tego pragną. A czy sie uda? Jak dla mnie to wątpliwa sprawa.
melka102
Od dawna uważam,że in vitro w Polsce powinno być refundowane. Koszt tego jest dla wielu osób zbyt wysoki, a często nie udaje się za pierwszym razem i cały cykl trzeba zacząć od nowa. Jeśli nie było zamrożonych zarodków to jest to kolejne 12-16 tysięcy!!! Dla niektórych z naszego "wspaniałego" rządu to drobne, bo przez miesiąc tyle zarabiają, jednak przeciętny Polak długo musi pracować aby uzbierać taką sumę. Najbardziej wkurzam się kiedy słyszę jak kościół się do tego wtrąca. Uważam,że jest to indywidualna sprawa sumienia każdego człowieka. Mogłabym tak pisać bardzo długo.....ale co to zmieni?? Nie sądzę aby w najbliższych latach zabieg in vitro był refundowany. NIESTETY!!!!!!
agnieszkalipno
In vitro -dla wszystkich-oczywiście potrzebujących-powinno być refundowane.Jeśli chodzi o kościół to jakby dostał kase za poparcie to od razu zmieniliby zdanie i od razu okazałoby się że to nie jest złe.Niech się zajmą swoimi sprawami. A do rządu to mają gdzieś te sprawy bo przecież przy ich zarobkach to nie problem te pare tysięcy.Masakra!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.