Menu

RAK, UDAR MÓZGU

Hej net mamy, mam pytanie odnośnie mojej mamy. Zaczne od tego że w maju tego roku dowiedzieliśmy się, że ma raka szyjki macicy i prawego jajnika, wodobrzusze i nie widzi. Jak by tego było mało w poniedziałek 1.sierpnia.2011 dostała udaru mózgu prawostronnego. Cała jej prawa strona jest sparaliżowana, nawet mowa. Jestem załamana, gdyż czekała na wnuka a mały ma 3 miesiące a ona go nie jest wstanie zobaczyć ani usłyszeć. Jeżeli którach z Was też miała w rodzina taki przypadek to piszcie :)

Gsiaczek
 922  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

choroba

Odpowiedzi

andziabuziak
mój teściu miał pare lat temu cięzki udar jednej półkuli mózu. ponoć dobry rok lezał,uczył się mówić jak małe dziecko nawet nie szło go zrozumieć był nie obecny...ale powoli wracał do zdrowia rok temu był u nas na drugą pół kule dostał udar ale mniejszy. po ok 2-3 mc lepiej mówił ale do tej pory jest jak by....zamotany,nieobecny.i zapomina się ...odpalił gaz by nastawić wode i stał przy gazówce i myślał po co się pali gaz ...co on chciał ..??? i co się stawia na gaz !! niby lepiej z teściem który jest w domu 300km z tąd ale mowa mu dziwna została.wiele mu pomagały ciche dni. "nic nie mów poprostu bądź"
MamaMaya
moja teściowa miała 3 udary, ale chyba lewej strony bo chodzi i mówi i ma sie całkiem nieźle. fakt ma problemy z pamięcią ale takie że np. nie pamięta co tam sie dokładnie wczoraj działo, ale super pamieta co działo się 25 lat temu... ogólnie jest na chodzie, ale bierze sporo leków, no i jest jaka jest po tym co przeszła, nie każdy to akceptuje przez co jest nieco osamotniona i kiedyś to przez to totalnie sfiksuje (krejzolka)
andziabuziak
każdy jest inny. myślę że trzeba mnieć siłę walki
renata29
Miałam sąsiadkę poważnie chorą,potem jeszcze dostała udaru,długo nie mówiła,w końcu mowa jej wróciła ale już nie tak sprawnie jak przedtem.Dużo zdrowia dla mamy(prezent)
pscolka1987
Mój tata tez jest po 3 udarach ,ale nie jest tak zle!!!ma problemy z mową i zapomina czasami co ma powiedzieć ,oraz lettki niedowład reki ...Daje sobie rade bo ma nas :)
lola86
Ciocia jest po udarze straciła wzrok w jednym oku ,i co jakiś czas sztywnieją jej palce i wylatuje jej coś z ręki . A oprócz tego śmiga jak szczała .Teściowa siostry leży tylko w łóżku prawie nic nie mówi ,ale rehabilitacje przynoszą poprawę .Dużo zdrówka życzę
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.