Menu

Rana krocza

Jestem już 12 dni po porodzie i nie mogę wyleczyć rany krocza. Cały czas strasznie boli, krwawi i pęka. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie mogę siedzieć ani leżeć.

Keti87
 1927  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

lucynka78
Współczuję – miałam podobnie. Nie chciało się goić nic a nic. W końcu zaczęłam podmywać kroczę kilka razy na dzień i po myciu nie wycierałam (a jeżeli wycierasz to tylko papierowym ręcznikiem, bo w zwykłym jest za dużó zarazków), tylko podsuszałam suszarką i starałam się po każdym takim myciu pochodzić z pół godziny bez niczego – ubierałam męża długą koszulkę i pół godziny „wietrzenia”. Powiem ci, że bardzo przyśpieszyło to gojenie.
zadymka
Mi pomogła banalna noby sprawa – ale polecam. Ponieważ siadanie sprawiało mi ból wyczytałam gdzieś, że dobrze się sprawdza zwykłe kołko ratunkowe dla dzieci. Nadmuchane taszczyłam ze sobą wszędzie gdzie chciałam usiąść. Przez to krocze nie było obciążone, mnie nie bolało i mogło się swobodnie goić! Super patent!
doris
Jeżeli nie masz za dużego krwawienia to lepiej używaj ligniny i często wymieniaj. Zapewni to dostęp powietrza do krocza – w przypadku podpasek jest to trudniejsze, bo mają one tą folię od spodu.
norbik
Są specjalne maści i kremy ale o nazwę musisz spytać swoją położną lub aptekarkę bo ja zapomniałam.Ale używałam i pomogło.
carka
to już nieaktualne pytanie..ale może przyda się dla innych dziewczyn, które będą czytały ten wątek....maść przyspieszająca gojenie się takich ran to cicatridina.. Są też globulki dopochwowe na rany wewnętrzne
ODYNIECKA
Jeżeli krwawienie jest bardzo obfite to idź na konsultacje do ginekologa.
anettazab77
Jest jeszcze żel salcoseryl...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.