Menu

Razem czy osobno

Z moją córeczką do klasy chodzi dziewczynka, która ma stwierdzone ADHD. Ja tą dziewczynkę już znałam wcześniej z podwórka bo to praktycznie sąsiadka. Ostatnio spotkałam jej mamę, jak szłam po Klaudię do szkoły. Kobieta była roztrzęsiona i wściekła. Zaczęłyśmy rozmawiać. Jej córka jako dziecko nadpobudliwe, czasami chodzi po klasie, nie reaguje. Ale ona tego nie ukrywała, w szkole wiedzieli, że taki będzie z nią problem. Teraz po niespełna tygodniu nauki, nauczyciele i pedagog stwierdzili, że dziewczynka się nie nadaje do nauki z innymi dziećmi, że najlepiej by było oddać dziecko do szkoły z internatem dla takich właśnie dzieci z takimi problemami. Zdębiałam... czy naprawdę dziecku będzie lepiej wśród innych takich samych dzieci? Czy nie lepiej, żeby uczyło się ze zdrowymi dziećmi? Jak myślicie? Może ja się mylę, ale wydaje mi się że izolacja takiego dziecka od innych dzieci jest najgorszym z możliwych rozwiązań. Moim zdaniem po prostu nauczyciele sobie nie potrafią dać rady i idą na łatwiznę - łatwiej się pozbyć niż pracować z takim dzieckiem.

Daria
 1057  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie adhd nauka szkoła dziecko internat

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Podzielam twoje zdanie, ze dziewczynka powinna w dalszym ciagu chodzic do tej szkoly.
A reakcja nauczycieli wynika z braku przygotowania personalu do tego tematu.
Jezeli chodzi o zmiane szkoly to ewentualnie zastanowilabym sie nad zmiana ale na podobna do tej szkole, i tylko wtedy, gdyby nauczyciele zbyt bardzo utrudniali corce zycie.
kasia13_archiwum
Zgadzam sie z @goska, ze szkola integracyjna moglaby byc rowniez dobrym wyjsciem.
smoczyca
myślę, że jednak warto zostawiać takie dzieci w "normalnych" szkołach. dziecko tam czerpie inne wzorce niż w szkołach specjalnych, czy integracyjnych. ma wyżej podniesioną poprzeczkę i dzięki temu prawdopodbnie więcej osiągnie. obawiam się, że niedługo już zadne dzieci nie bedą się nadawały do normalnych szkół. jak ja byłam mała to o ADHD nikomu się jeszcze nie śniło. Trudbe dzieci były i będą zawsze. nie należy tworzyć im gett.
kasia13_archiwum
@smoczyca... to byla wlasnie moja pierwsza mysl.
annnna01
ja tez tak uważam...i co więcej myslę za za żadne skarby nie powinno sie oddawac tego dziecka do takiej szkoly......oswoi sie z innymi dziecmi, powolutku bedzie sie uczyc i zachowywac corz lepiej.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.