Menu

Reakcja na szczepionkę skojarzoną.

Byłam wczoraj na szczepieniu z Jankiem (4,5m-ca). Dostał drugą dawkę przeciwko błonicy, tężcowi itd. szczepionki skojarzonej Infanrix IPV+Hib.
Pierwsze szczepienia były ok ale od wczoraj mam koszmar. Mały płacze, nie chce spać, jest obrzęk koło wkłucia. Nie ma gorączki ale ten zawsze uśmiechnięty brzdąc jest marudny i nieszczęśliwy jak nigdy.
Miały Wasze maluchy też takie jazdy po tych szczepionkach? Było podobnie jak u mojego malucha?Co zrobiłyście przy następnym szczepieniu- dalej skojarzone czy zwykłe?

joka26
 1307  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie szczepionki skojarzone

Odpowiedzi

xkasiulax
infanrix heksa 6-w jednej-szczepię!!tylko tymi,mała toleruje i nie ma żadnych skutków ubocznych!(awve) ...jedyne co...to bolał ją brzuszek bo dałam jej jabłko i sok!a podobnież nie powinno się podawać surowego po szczepionce!-może i ty podałaś jakiś surowy owoc,warzywo po szczepionce
joka26
młody jest tylko na moim mleku
Beki
Nie, mojej nic nie było.
Jak nadal będzie Cię niepokoic zachowanie synka, to idź jutro do lekarza.. powiedz o wcześniejszym szczepieniu oczywiście.
Może przeżywa, wystraszył się..
beatka7623
Moja też super toleruje te szczepienie skojarzone No oprócz gorączki tak do 38sc ale ona na wszystko ma gorączki więc mnie nic nie dziwi (grins)Wolę tą skojarzoną Moja dopiero będzie szczepiona za 2 lata (kciuki)
Beki
A jak zaczęłaś skojarzonymi to nadal nimi musisz... ale ręki nie dam sobie uciąc.
tymianek
(kwiatek) mój super znosił szczepienia skojarzone ( hexą), tylko przy ostatniej dawce zrobił mu się lekki rumień. Robiłam na to okłady z sody i w ciagu kilku godzin schodziło.
Jak już zaczełaś podawć skojarzone to musisz takie podawać do końca.
rozowa82
po pierwszej szczepionce wyladowałam z zuzia w szpitalu ale to nie było w skutek szczepionki... szczepiłam skojarzonymi, jezeli zaczniesz szczpeij jednym rodzajem szczepionki to nalezy to kontynuowac, zuzia była marudna a obrzęk moze byc spowodwany złym ukłuciem przez pielęgniarki, mojej zuzi kiedys tak wkuła igęł ze ruszcz nózką nie umiała, posmarowanie masciś dla sportowców pomogło
rozowa82
aha surowych owocó nie wolno podawac przy szczepionka DOUSTNYCH
tlolek
to że jest marudny wcale nie musi być skutkiem szczepienia może zęby idą albo jakieś przeziębienie się zaczyna. ja swojego szczepiłam skojarzonymi i raz tylko miał lekki rumień na rączce
joka26
oby przeszło (kciuki)
dziekuję za odp.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.