Menu

recepta

kochane mamusie czy nie orientujecie sie czy to prawda ze lekarz moze wypisac recepte na bebilon pepti tylko do roku??

dominikas87
 574  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie mleko dziecko

Odpowiedzi

JUSTYS
miałam właśnie przez to konflikt z moja Panią doktor ,tylko u mnie chodziło o nutramigen.Wypisywali mi do roku a potem powiedzieli ,że dziecko może jeść inne produkty i nie musi pic tego mlekaDzwoniłam do NFZ-u i dowiedziałam się że to nie prawda,że nie ma ograniczonego wieku ,tyle że trzeba do lekarza dostarczyć zaświadczenie że dziecko ma alergie,zrobić testy itd.Jeżeli masz takie zaświadczenie to lekarz powinien wypisywać Wam recepty na bebilon pepti jeżeli mimo tego nie będzie chciał możesz napisać zażalenie do NFZ-u
cytrynka
a wiesz że nie wiem ale myślę że skoro jest potrzeba je podawać to nie powinno być ograniczenia wiekowego. moja mała je dostawała do roku. pózniej lekarz mówił żebym próbowała dawać jej zwykły bebilon i było ok.
evenis
Mój ma 2 lata i nadal pije bebilon pepti. Lekarka mówi że jeśli chce pić to niech pije i bez problemu daje na niego recepte.
MARZENAG
Jeśli chodzi o pepti to tez miałam problem z Panią dr.ale poszłam do alergologa ta wypisała mi zaświadczenie ze dziecko ma alergie i musi pić.A co do NFZ to podonbo jest tak że do roku on refunduje a pozniej jak sie niema takiego zaświadczenia to niechce tego refundowac i lekarz ma płacic z własnej kieszeni tak mi powiedziała moja lekarz.
Magda27
Nam tylko wypisywała receptę do roku czasu a potem przeszłam na Nestle Junior....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.