Menu

refluks

Czy którejś z Was dziecko ma ;ub miało refluks żołądkowy? Jak wyglądało badanie u gastroenterologa? Nam w szanpwanym szpitalu pani przepisała tylko syrop, żadnego badania. Jak u Was się to objawiało/objawia?

Tuptolek
 478  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

refluks

Odpowiedzi

Tuptolek
w szanownym miało być(kwiatek)
alinagj1o2
Moi synowie mieli refluks .Młodszy mimo że ma 8 lat wyszło że dalej go ma . Na początku z tego co pamiętam też miałam jakiś syrop i zmianę mleka .to mleko było paskudne i dziecko nie chciało pić . Badania były robione w Zabrzu .Dziecko miało do picia podany kontrast z mlekiem i patrzyli jak pokarm przepływa i czy się zwraca .Miał też wprowadzaną rurkę przez nos do żołądka z sondą .Notowane było przez 24 ha co jadł i ile . Takie badanie synowie mieli powtórzone jak mieli 3 lata .
Jeżeli syrop i odpowiednie mleko pomoże to nie ma sensu męczyć dziecko bo to nie przyjemne i bolesne badanie .Dużo dzieci w miarę wzrostu i wprowadzeniu do diety cięższych i bardziej gęstych pokarmów z tego wyrasta . Musisz jednak bardzo pilnować i uważać bo to niebezpieczne i dziecko łatwo może się zakrztusić .
Tuptolek
no właśnie główną przyczyną jest u nas zakrztuszanie, prawie na każdej butelce, stres ogromny, czyli może to był taki sens tego, że "tylko" dała syrop, bo mleko to już opijeny bebilon pepti na prawie podwójnym zagęszczeniu, oczywiście trzymanie w pionie po pół godziny po posiłku i spanie na podwyższonym itp.
Tuptolek
Jak się u Was sprawdził ten syrop alinagj1o2 ?
alinagj1o2
Jeden syn jechał na tym syropie i mleku zagęszczanym i w miarę z tego wyrósł szybko . Drugi syn bardzo wymiotował . Stracił przytomność ,trafił na oiom i ledwo go uratowali .Po tygodniu powtórzyła się sytuacja ,tylko że wtedy byliśmy w szpitalu i od razu był reanimowany .Przewieźli nas do Zabrza do kliniki na gastrologie . Podstawa to pilnować i obserwować .Ja prawie przez rok spałam oparta o łóżeczko bo bałam się położyć że coś się stanie . Chirurgia chciała go operować ale gastrolog odradzała .Poprawiło się jak syn zaczął siadać i wstawać .czyli tak po roku bo jak miał roczek to chodził .Nie chcę cię straszyć bo różnie dzieci to przechodzą .u syna było to bardzo nasilone .
Tuptolek
ale to dlaczego stracił przytomność? Bo tak wymiotował ? Dziś pierwszy raz zjedliśmy trochę deserku, męczy go tam w żołądeczku, ale może się przyzwyczai. A takie pytanie mam ciążę miałaś na podtrzymaniu czy nie?
Tuptolek
a jak to się teraz u starszego objawia?
alinagj1o2
W ciąży plamiłam i brałam tabletki .Syn prawdopodobnie się zakrztusił .Starszego często pobolewa brzuch i na badaniach wyszło że pokarm dalej się cofa .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.