Menu

reforma szkolnictwa 6-latek do szkoły

Co sądzicie o przygotowaniach rządu do tego by 6-latki zaczynały już edukację w pierwszej klasie szkoły podstawowej a co za tym idzie obowiązkowe kształcenie przedszkolne w wieku 5 lat?

Akoo
 1392  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie ucznia wiek przedszkole szkoła szkolnictwo reforma

Odpowiedzi

Edit
Dla mnie beznadzieja. Dużo dzieci w tym wieku jest nieprzygotowanych emocjonalnie do pójścia do szkoły. Wszystko po to żeby odciążyć przedszkola i rok dłużaej pracować a co zatym idzie dłużej na emeryture pracować. Dla mnie nieporozumienie że państwo ekonomiczne problemy kosztem dzieci rozwiązuje.
Akoo
Moja Majka rok temu poszła do pierwszej klasy i też nie uważam, że byłoby dla niej lepiej by iść wcześniej. @Edit tak jak piszesz, przez taką reformę nasze dzieci musiałyby dłużej pracować. Dodatkowo nie wydaje mi się, aby okazało się to dzieciom pomocne przy wyborze dalszego toku edukacji. Odbiera im się rok, który miały na zastanowienie się nad swoją przyszłością i wyborem na przykład kierunku szkoły średniej.
mlodamama
Myślę, że nie jest to dobry pomysł. Po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje od kilku lat?
mlodamama
ups, nie kilku a kilkudziesięciu :)
Maria25
Dziecko powinno miec czas na zabawe, po co tak wszystko zmieniać? Choć jest jeden plus, a mianowicie wcześniej skonczona szkoła, wczesniej podjeta praca, co większosci młodziezy bardzo odpowiada.
kasia13_archiwum
Tez uwazam, ze zerowka jest dzieciom bardzo potrzebna. Szczegolnie, ze bardzo duzo dzieci nie chodzi do przedszkoli tylko idzie od razu do zerowki i potem do szkoly. Wiec przeskoczenie jej nie byloby najlepsze.
W Niemczech dzieci rzeczywiscie ida do szkoly w wieku 6, a niekiedy 5 lat. Jednak przedtem chodza do przedszkoli. W Niemczech przedszkole jest obowiazkowe od 3 lat.
Uwazam, ze w ten sposob sa przygotowane na szkole.
Np. moja corka majac 5 lat byla jeszcze w przedszkolu i tam byly specjalne zajecia przygotowujace do szkoly.
KdaPl
Natomiast w Polsce jest ogromny problem by posłać dziecko do żłobka czy przedszkola. Nie jestem pewna czy państwu uda się w ciągu roku zorganizować miejsca dla bardzo dużej ilości dzieci, dla których to przedszkole ma być obowiązkowe...

Jestem zdecydowanie przeciwko tej reformie. Według mnie reformę należy zacząć od zupełnie innej strony...no ale cóż, to Polska, wszystko robimy, że się tak wyrażę "od d... strony".
lola
Uważam, że dzieci powinny mieć dzieciństwo, a co za tym idzie 6 lat i szkoła to troche za wcześnie. Zdąża sie nauczyć.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.