Menu

Refundacja leków

Czy i u Was są tak gigantyczne kolejki do aptek? U nas (najczęściej starsi ludzie) stoją w "ogonkach" długości dziesiątek, setek metrów... Gdy chcieliśmy kupić małemu antybiotyk, czekaliśmy na dyżur nocny (krejzolka)
Swoją drogą i mnie przeraziły nowe przepisy dotyczące refundacji leków i "podążając za stadem" zrobiłam zapasy. Już teraz co drugi miesiąc wydaję około 200zł na medykamenty a niektóre otrzymywałam za 1gr. Co to będzie od nowego roku? (wow) Nie wiem- może to taka przesadzona panika i będzie jak z cukrem- ludzie sami wywindowali cenę kupując ten produkt w ilościach wręcz hurtowych. Jedno jest pewne- politycy jak zawsze "pomagają" społeczeństwu (pout)

amalka
 477  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

refundacja leków

Odpowiedzi

Runka
jakos nie zauwazylam wiekszego ruchu w aptekach a kolo domu mam dwie, wczoraj wieczorem bylam w jednej z nich po cos dla siebie na gardlo i bylam tylko ja... ja sie jakos nie zastanawiam nad tymi lekami bo tak naprawde nie używam nic co bylo refundowane (tabletki anty i IBUM sa pelnoplatne)... zobaczymy jak to bedzie po nowym roku ale mysle ze to jest napedzanie kas aptek, tak jak zauwazylas taka sama sytuacja byla z cukrem badz ze szczepionkami na grype
MaLaCzarna
Ja również nie zauważyłam większego ruchu w aptekach. Wczoraj odwiedziłam 3 apteki i wszędzie pustki.
Ada3610
byłam dziś po woreczek na mocz i przeraziłam się kolejką, dobrze że synek mi się rozpłakał na całą aptekę i pani z okienka mnie poprosiła
renata29
u mnie na wsi jest tylko punkt apteczny i kolejek nigdy tam nie ma :)
smerrfetka
są kolejki do aptek...Masakra!!!!!!! rząd niech sobie z kieszeni odejmie ,a nie zarabiają po 30 -40 tys msc i jeszcze podwyżkę mają mieć od NOWEGO ROKU .....coś straznego....A NAJGORSZE JEST TO ,ZE ,ŻE LEKI KTÓRE PÓJDĄ DO góry to leki bez których nie można żyć...np cukrzyk gdzie płacił za tanszy lek np.4-10 zł teraz będzie płacił 45 zł(wow)(wow)(wow)(wow)(wow)(wow)
amalka
A u nas masowa histeria! Znajoma pracująca w aptece stwierdziła, że po dwóch- trzy dniach odnotowali większy utarg niż czasem po miesiącu (krejzolka)
amalka
Właśnie @Smerrfetko (pout) Lek bez którego nie jestem w stanie funkcjonować (jestem przewlekle chora) kosztuje mnie obecnie 3.20 Bez refundacji natomiast zapłacę 31.75 Inny kosztuje mnie 1gr bez refundacji 10.70 (zlosc) To ogromna różnica. Skończy się na tym, że aby się leczyć- przestanę jeść (krejzolka)

Aj! Mam nadzieję, że to tylko czarny scenariusz i prognozy się nie spełnią...
JUSTYS
Dzisiaj żeby wykupić leki stałam w kolejce ponad 30 min.
Ogromne kolejki i wcale się nie dziwie...powariowali z tymi cenami większość leków dla cukrzyków ,nadciśnieniowców itp.pójdzie 100% w górę
rozowa82
moja siostra za refundowane leki płaci 11 zł a bez refundacji kosztuja 130 zł...
veronas
u mnie brak kolejek
karolincia
Ja również stałam w długiej kolejce w aptece masakra
korek221
Ja wczoraj prawie korzenie zapuściłam chcąc wykupić jeszcze po groszu leki dla Grzesia(pout) za sigulair płaciłam 1 gr -bez refundacji 128 zł, a gdzie reszta?? Nie daj Boże żeby się pochorował bo pójdę z torbami...
Magdzik
Masakra!!! U nas też mega kolejki. Sama biorę leki na nadciśnienie, mąż tak samo i zastanawiamy się, co to będzie... Oby to rzeczywiście była niepotrzebna panika i zamieszanie.
LaMandragora
Ziololecznictwo... homeopatia... :))) Uczyc sie leczyc na wlasna reke. Jak to czynily wczesniej nasze babcie i prababcie. Nie zartuje. Ja do lekarza chodze tylko na bilansy. ;)
LaMandragora
Ale ogolnie zgadzam sie... z tymi lekami swinstwo na maksa.
LaMandragora
I mam tu na mysli szszczegolnie osoby przewlekle chore... bo takie najbardziej ucierpia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.