Menu

Refundacja leków

Czy i u Was są tak gigantyczne kolejki do aptek? U nas (najczęściej starsi ludzie) stoją w "ogonkach" długości dziesiątek, setek metrów... Gdy chcieliśmy kupić małemu antybiotyk, czekaliśmy na dyżur nocny (krejzolka)
Swoją drogą i mnie przeraziły nowe przepisy dotyczące refundacji leków i "podążając za stadem" zrobiłam zapasy. Już teraz co drugi miesiąc wydaję około 200zł na medykamenty a niektóre otrzymywałam za 1gr. Co to będzie od nowego roku? (wow) Nie wiem- może to taka przesadzona panika i będzie jak z cukrem- ludzie sami wywindowali cenę kupując ten produkt w ilościach wręcz hurtowych. Jedno jest pewne- politycy jak zawsze "pomagają" społeczeństwu (pout)

amalka
 499  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

refundacja leków

Odpowiedzi

MaLaCzarna
Ja również nie zauważyłam większego ruchu w aptekach. Wczoraj odwiedziłam 3 apteki i wszędzie pustki.
Ada3610
byłam dziś po woreczek na mocz i przeraziłam się kolejką, dobrze że synek mi się rozpłakał na całą aptekę i pani z okienka mnie poprosiła
renata29
u mnie na wsi jest tylko punkt apteczny i kolejek nigdy tam nie ma :)
amalka
A u nas masowa histeria! Znajoma pracująca w aptece stwierdziła, że po dwóch- trzy dniach odnotowali większy utarg niż czasem po miesiącu (krejzolka)
amalka
Właśnie @Smerrfetko (pout) Lek bez którego nie jestem w stanie funkcjonować (jestem przewlekle chora) kosztuje mnie obecnie 3.20 Bez refundacji natomiast zapłacę 31.75 Inny kosztuje mnie 1gr bez refundacji 10.70 (zlosc) To ogromna różnica. Skończy się na tym, że aby się leczyć- przestanę jeść (krejzolka)

Aj! Mam nadzieję, że to tylko czarny scenariusz i prognozy się nie spełnią...
JUSTYS
Dzisiaj żeby wykupić leki stałam w kolejce ponad 30 min.
Ogromne kolejki i wcale się nie dziwie...powariowali z tymi cenami większość leków dla cukrzyków ,nadciśnieniowców itp.pójdzie 100% w górę
rozowa82
moja siostra za refundowane leki płaci 11 zł a bez refundacji kosztuja 130 zł...
veronas
u mnie brak kolejek
karolincia
Ja również stałam w długiej kolejce w aptece masakra
korek221
Ja wczoraj prawie korzenie zapuściłam chcąc wykupić jeszcze po groszu leki dla Grzesia(pout) za sigulair płaciłam 1 gr -bez refundacji 128 zł, a gdzie reszta?? Nie daj Boże żeby się pochorował bo pójdę z torbami...
Magdzik
Masakra!!! U nas też mega kolejki. Sama biorę leki na nadciśnienie, mąż tak samo i zastanawiamy się, co to będzie... Oby to rzeczywiście była niepotrzebna panika i zamieszanie.
LaMandragora
Ziololecznictwo... homeopatia... :))) Uczyc sie leczyc na wlasna reke. Jak to czynily wczesniej nasze babcie i prababcie. Nie zartuje. Ja do lekarza chodze tylko na bilansy. ;)
LaMandragora
Ale ogolnie zgadzam sie... z tymi lekami swinstwo na maksa.
LaMandragora
I mam tu na mysli szszczegolnie osoby przewlekle chore... bo takie najbardziej ucierpia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.