Menu

refundacja na butki dla dziecka

Witam,
mam pytanie odnośnie refundacji na butki dla dziecka- jak to wyglada, tzn. ile się dostaje zwrotu i na ile par w ciągu roku?? wiem, że lekarz ortopeda pisze jakiś wniosek (idziemy dopiero 15.07 ) i co dalej kupuje się na fakturę koniecznie w sklepie ortopedycznym czy można kupić gdzieś indziej np w sklepie firmy Bartek, Aurelka?
Gdzie Wy kupujecie buciki dla swoich dzieci, może coś podpowiecie- mój Wiktor ma koślawe nóżki i płaskostopie- tzn. tyle nam rehabilitantka powiedziała, teraz czekamy na opinie lekarza, może macie jakieś stronki itp. z ćwiczeniami w domu

mamusia87
 573  8

Odpowiedzi

iwus198920
http://szkola.miedzyborow.pl/podstawowa/pliki/szkola_promujaca_zdrowie/cwiczenia_domowe_plaskostopie.pdf
amalka
Wykonuj TYLKO takie ćwiczenia, jakie zaleci dziecięciu SPECJALISTA. Nieświadomie możesz wyrządzić więcej krzywdy niźli pożytku.

Co do butów- nie jestem zorientowana w temacie.
amalka
Ps. Przypomniało mi się, że koleżanka kupowała obuwie specjalistyczne dla córci na Allegro. Zakup nastąpił poza serwisem (napisała do sprzedającego, iż jest mamą samodzielną, z ograniczonymi funduszami i poprosiła o przysługę) więc oszczędziła ładnych "kilka" zł.
jagoda30
Lekarz wystawia wniosek (pamiętaj,że od 1 lipca zmienił się wzór wniosku),z tym idziesz do NFZ,tam zatwierdzają,idziesz do sklepu ortopedycznego (KONIECZNIE inaczej nie zrealizujesz wniosku) i w zależności jakie buty potrzebuje dziecko kupisz od ręki albo będzie wzięta miara.Co do kwoty,dowiesz się w NFZ,bo ja już nie pamiętam,nasze buty (na zamowienie) kosztowały 750zł.Część z NFZ,a reszta PCPR dokłada po złożeniu u nich wniosku (o ile mają jeszcze pieniądze).
Jeśli chodzicie do rehabilitantki poproś,ona pokaże jak ćwiczyć w domu,bo takimi ćwiczeniami z internetu możesz tylko zaprzepaścić,to co ona robi.
jagoda30
Buty przysługują teoretycznie raz na 3 lata,jeśli jednak lekarz odpowiednio umotywuje wniosek,dostaniesz np raz na rok (buty nie spełniają koniecznych wymagań,są za małe,zmieniła się stopa).
olenka78
Moja corka miala kiedys stopy plasko-koslawe....mimo iz leczylismy sie u ortopedy,zadnego wniosku na takie obuwie nie dostalismy...mielismy kupowac we wlasnym zakresie....
Jesli to prawda,ze przysluguje jakis zwrot kosztow,to szkoda,ze wtedy o tym nie wiedzialam.....moze i nawet lekarzowi nie chciali sie o tym wspomniec...bo i po co....
mamusia87
dziękuje bardzo za odpowiedzi :)
ja słyszałam, że przysługują 2 pary na rok.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.