Menu

Rejestracja w PUP.

Takie pytanie mam: Czy zarejestrują mnie w Urzędzie Pracy bez mojej umowy, która skończyła się wraz z 2012 rokiem, po to żeby mieć ubezpieczenie a nie zasiłek? Bo od tygodnia jej szukam i nie mogę znaleźć a od lutego mam nieważne ubezpieczenie, a córa za 2 tygodnie idzie na zabieg wycięcia migdała i potrzebuję. Miałam umowę zlecenie na 3 miesiące i mam wszystkie 3 faktury a umowę gdzieś zapodziałam. I nie wiem czy mnie zarejestrują? Czy ewentualnie jakbym wzięła od byłego szefa kopię i zrobiła sobie kopię to przyjmą wtedy? Czy może wystarczą te faktury co mam za ten okres. Tam wszystkie dane jego i moje są.

sque
 365  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca rejestracja pup

Odpowiedzi

ada410
Spokojnie cię zarejestrują, ewentualnie później doniesiesz brakujące dokumenty...A co do zabiegu, to do 18 roku życia dzieci są ustawowo ubezpieczone przez państwo...Życzę powodzenia i zdrówka dla córki
sque
Dzięki bo już sama na siebie jestem zła, że nie wiem gdzie tą umowę włożyłam, wszystko mam zawsze w jednym miejscu a tego nie ma.
syla
Zobacz a ja jak byłam u lekarza na dyżuże nocnym to chcieli dokument ubezpieczenia powiedziałam że nie mam przy sobie to kazali mi zapłacić jak dowiozłam to oddali kase,więc nie jest tak z tym ubezpieczeniem do lat 18 dzieci,bo to nie pierwszy raz ,kiedyś przez miesiąc nie byłam ubezpieczona i dzieci i też mi rachunek przysłali za wizytę u pediatry a w szpitalu zawsze rządają dokumentu ubezpieczenia
sque
@syla dlatego właśnie chcę iść jutro się zarejestrować żeby mieć to ubezpieczenie dla pewności, tylko nie wiem czy bez tej umowy mnie zarejestrują.
Iwona1977
Nie ma czegos takiego jak ustawowe ubezpieczenie dzieci przez panstwo! @Ada gdzie ty to wyczytalas? Owszem maja ubezpieczenie panstwowe jak rodzic jest zarejestrowany w Pup i sa na jego ubezpieczeniu... inaczej nie trzeba bylo by wypelniac tych papierow
Iwona1977
Sorry zle odczytalam wypowiedz , myslalam ze chodzi Ci o to ze nawet jak sie Nie zarejestruje dziecko bedzie mialo bezplatna opieke medyczna...masz racje to sie tak nazywa i przysluguje dziecku jezeli pochodzi z rodziny objetej ubezpieczeniem . Czyli musisz zarejestrowac sie
jagoda30
nie zarejestrują Cię bez świadectwa ostatniej pracy,to dotyczy zwykłych umów o pracę,jak to się ma do umowy zlecenia nie wiem,najlepiej zadzwoń do PUP
ada410
Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
z dnia 27 sierpnia 2004 r. (Dz.U. Nr 210, poz. 2135 z późn. zm.)

Cytat:
Art. 2
1. Do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na zasadach określonych w ustawie mają prawo:
1) osoby objęte powszechnym - obowiązkowym i dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym, zwane dalej "ubezpieczonymi",
2) inne, niż ubezpieczeni, osoby posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które spełniają kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2008 r. Nr 115, poz. 728), co do których nie stwierdzono okoliczności, o której mowa w art. 12 tej ustawy, na zasadach i w zakresie określonych dla ubezpieczonych,
3) inne, niż wymienione w pkt 1 i 2, osoby posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyły 18. roku życia lub są w okresie ciąży, porodu i połogu
- zwane dalej "świadczeniobiorcami".
Wskazany przepis oznacza, iż w pierwszej kolejności decyduje, czy istnieje tytuł obowiązkowego lub dobrowolnego ubezpieczenia. Jeżeli istnieje wówczas (choć to mało logiczne) trzeba dokumentować to potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego. Jeżeli nie ma obowiązku ani osoba nie zgłosiła się dobrowolnie - wówczas możliwe jest skorzystanie z sytuacji określonych w pkt 2 lub 3.

Na mocy w/w ustawy dzieci do ukończenia 18 roku życia, tak jak kobiety w ciąży i połogu, mają prawo do bezpłatnej opieki medycznej nawet wtedy, kiedy są niezgłoszone do ubezpieczenia!!!

A odnośnie rejestracji w PUP...Jeżeli nie przedstawisz tam wszystkich dokumentów , to prawdopodobnie będą tobie kazali donieść brakujące dokumenty ,albo zarejestrują ciebie jako osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku
ada410
W razie jakiś wątpliwości można zapytać w najbliższej przychodni, a ja znalazłam jeszcze jeden artykuł z którym warto się zapoznać http://polki.pl/finanse_ubezpieczenia_artykul,10027483.html?print=1 Jeszce raz życzę zdrówka i powodzenia w PUP
ada410
* html?print=1, to jest to co zjadło w poprzednim poście
sque
Byłam dzisiaj i właśnie chciałam zarejestrować się bez prawa do zasiłku i babka powiedziała, że nie muszę przynosić żadnej umowy wystarczy żebym wypełniła ich kwestionariusz i wniosek osoby dopisanej do ubezpieczenia. To wszystko. A jutro się zarejestruję i dopytam się wtedy jak to jest z tym ubezpieczeniem dzieci, jeśli nie byłabym zarejestrowana.
Magdzik
Musisz się zarejestrować i zgłosić dziecko do ubezpieczenia, jeśli chcesz, by miało ważne ubezpieczenie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.