Menu

Relacje córki z ojcem

Mój mąż zawsze był wspaniałym ojcem - miał dobry kontakt z dziewczynkami, ale teraz jak są już nastolatkami a Aga jest pełnoletnia on się zupełnie w tym wszystkim pogubił. Nie umie z nimi rozmawiać - jedynie o szkole a teraz są wakacje i nawet ten dyżurny temat się wyczerpał. Chciałabym żeby jakoś odbudować te relacje ale mąż po prostu nie umie zrozumieć, że Aga już nie jest dzieckiem. Żeby zainteresował się jej życiem. Nie wiem jak to zrobić. Z mężem już rozmawiałam - nawet próbował zagadywać o Agi chłopaka, ale dowiedział się, że wszystko ok i na tym koniec.

Czy relacje ojca z dorastającymi córkami zawsze bywają takie trudne? Ja ze swoim ojcem tez nie umiałam rozmawiać - może tak ma być!

kosia
 1024  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Wychowanie córka relacje ojciec

Odpowiedzi

Ju25lka
Trudna sprawa. Ja mam bardzo dobry kontakt z ojcem, ale też nie było innego wyjścia, bo mamy zabrakło dość wcześnie. Tata był kumplem, powiernikiem i przyjacielem i tak jest do dzisiaj.

Szczerze Ci powiem, że nie wiem czy uda się tak od razu odbudować te relacje. Wydaje mi się, że będzie to trudniejsze niż się spodziewasz. Póki co niech mąż popracuje nad relacjami z młodszymi córkami, żeby też nie zaprzepaścił szansy - tak chyba będzie lepiej. A Aga sobie da radę. Zobaczysz że ich relacje jeszcze się polepszą jak Aga będzie naprawdę już kobietą - bo Twój maż po prostu jeszcze nie dostrzegł tego, że to już kobieta. Za kilka lat się to zmieni.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.