Menu

Religia - dwa pytania

mam dwa pytania dotyczące wiary
po pierwsze - czy macie lub czy możecie polecić mi jakąś książeczkę, która w jakiś przystępny sposób może przybliżyć 3-latkowi kwestie wiary?
po drugie - czy w przedszkolach, do których chodzą wasze pociechy jest religia? i kto ją prowadzi?

rose
 655  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie religia przedszkole książka wiara

Odpowiedzi

KaczkaDziwaczka
ja korzystalam z Biblii dla dzieci. dużo jest takich pozycji na rynku. trzeba tylko przed zakupem przejrzeć, czy warto.
Marlena
Dla starszych dzieci jest taka książeczka "Jestem dzieckiem Bożym" - tak dla 5-latków. U mojej córki w przedszkolu religia wchodzi właśnie dopiero jak dzieci będą mieć 5 lat i trzeba wyrazić pisemna zgodę na uczęszczanie dziecka na takie zajęcia. W grupie mojego chrześniaka chodzi niecałe 50 % a pozostałe dzieci mają organizowane inne zajęcia w tym czasie.
Marlena
PS Religie prowadzi katechetka.
maryanna
U Mateuszka religia jest od pierwszej grupy. Prowadzi je pani katechetka. Niespecjalnie mi się to podoba (religia od maluchów) ale muszę przyznać, że z tego co do mnie dociera to zajęcia są prowadzone sensownie, dziecku się podobają, treści są przystosowane do wieku. Nie byłam za tym żeby synek chodził na religię już jaki 3 letni brzdąc, ale byłby jedynym niechodzącym dzieckiem w grupie... Podczas religii siedziałby sam z inną grupą - rozumiecie że to niezbyt fajne dla dziecka więc chodził... a po czasie i ja przekonałam się do tych zajęć. Mateuszek już sporo rozumie, opowiada o Bozi itd, więc jest ok.
Mart03ha
Ostatnio chrześniakowi kupiłam super książeczkę: "Biblia na Dobranoc" - Stephanie Jeffs, Graham Round. Kosztowała ok 20zł, wprowadza dziecko w świat biblijny, przeznaczona dla grupy wiekowej od lat 3:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.