Menu

Remont i dożywotnia opieka w zamian za dom?

Samorząd jednej z polskich gmin wpadł na nietypowy sposób, nazwijmy to wymiany dóbr i usług. Zawarto bowiem umowę notarialną z pewną starszą, wymagającą opieki mieszkanką gminy. Ustalono, że gmina dokona wszelkich koniecznych remontów budynku oraz zapewni kobiecie opiekę do końca życia. Mieszkanka będzie także miała prawo użytkować objekt do końca swoich dni. Po śmierci kobiety jej położone w centrum wsi mieszkanie stanie się automatycznie własnością gminy. Co sądzisz o takiej idei? Zdecydowałabyś się na taki krok?

Ania
 1119  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród opieka starość

Odpowiedzi

alinagj1o2
To jest to samo że za pewną sumę którą się dostaje co miesiąc dożywotnie można przepisać aktem notarialnym mieszkanie .Nawet o tym jest reklama w tv.Tu jest różnica że panią się opiekują a nie dają kasy.
Jeżeli osoby starsze będą miały dobrą zapewnioną opiekę ,co powinna zapewnić im rodzina .To pomysł moim zdaniem nie głupi.Wiadomo że lepiej we własnym mieszkaniu dożyć starości niż iść do zakładu lub mieszkać ale w nędzy i samotności.
lola86
Moja sąsiadka tak zrobiła . Ma 2 córki i 3 synów (ma też wnuki ) . A wszyscy maja ja gdzieś bo jest sparaliżowana, i potrzebuje opieki . Do tej pory momagaliśmy my sąsiedzi . Ale nie miała cało dobowej opieki . I od 5 lat oddała swój ogromny dom z ogrodem kobiecie z 7 dzieci (kobieta jest pielęgniarką ) , Ta przeprowadza remonty załatwia rachunki zakupy Opiekuje sie kobietą . A w zamian dom jest jej po śmierci starszej pani . Jest zachwycona odżyła na nowo a dzieci mówią do niej babciu . A my zyskaliśmy nie samowitych sąsiadów .
renata29
Jasne,że bym się zdecydowała gdybym nie miała komu domu zostawić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.