Menu

renta

Witajcie kochane!!!
moje pytanie jest takie iz moja siostra ma rete po tacie i poszła do szkoły i chodzi mi o to ze jak pobiera ta rete i np. skończy 18 lat w styczniu i by szkole rzuciła to by musiała oddać te wszystkie pieniądze które do tej pory pobierała czy nie ?? z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie

mamusia123
 596  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Szkoła i Kształcenie siostra

Odpowiedzi

kama86
Rente sie pobiera dopuki sie uczy.Moze w kazdej chwili przerwac nauke i wyplate pieniedzy automatycznie przerywaja..Pieniedzy zwracac nie bedzie bo do tej pory kontynuowala nauke wiec renta jej sie nalezala..
Beatka9316
Rentę może pobierać do momenty kiedy uczęszcza do szkoły. Jeśli w styczniu w trakcie roku szkolnego przerwała by naukę to wypłacali by jej jeszcze pieniądze ona by je pobierała do końca roku szkolnego ale później jak by się dowiedzieli, że pobierała pieniądze a nie chodziła do szkoły to od momentu zakończenia szkoły musiała by wszystkie pieniądze oddać. Moja kuzynka miała identycznie przestała chodzić do szkoły a pieniądze pobierała do końca roku szkolnego i później musiała wszystko oddać co do grosza i wyszło jej parę tysięcy.
olenka78
Rentę po rodzicu przyznaje się dopóki dziecko się uczy,nie dłużej niż do 25-go roku życia....
Gdy przerwie naukę lub podejmie pracę,rentę jej zabiorą.....
lola86
Tak jak piszą dziewczyny . A teraz sąsiada sprawdzili ,że jest tylko zapisany a nie chodzi już 6 miesiące . I czeka go kara i to nie mała .
jola8443
ja miałam rentę po mamie i do póki się uczyłam to otrzymywałam.a jak zakończyłam naukę to renta się skończyła.nic nie musiałam zwracać .
Beatka9316
Jola8443 ale zapewne chodziłaś do szkoły do końca roku szkolnego i od nowego nie poszłaś dlatego przestali Ci wypłacać pieniążki a zwracać trzeba jak się przestanie chodzić w środku roku szkolnego a nie zgłosi się tego faktu a pobiera się nadal pieniądze to od momentu zakończenia edukacji wszystkie pieniądze trzeba oddać
mamusia123
dzięki jesteście kochane
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.