Menu

Renta rodzinna ..

kurde nie pamiętam jak to zawsze było więc może udzieli mi ktoś odpowiedzi kto ją pobiera albo zna się :)) ... mianowicie: jeśli wstrzymują mi rente od dnia 01.09.2009r z powodu skończenia szkoły,ale nadal będe się uczyć i z "nowej" szkoły wezme i zaniose do ZUS-u zaświadczenie na początku września to dostane kase za ten miesiąc czy dopiero od pazdziernika ??

Nicoletta
 874  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse renta rodzinna

Odpowiedzi

KlaudynaK
to zależy, czy to będą studia czy nie, jeśli szkoła która zaczyna się od września to powinni wypłacić wyrównanie, czyli także za wrzesień. Natomiast jeśli to będą studia i w zaświadczeniu będzie napisane, że zaczynasz naukę od października to za wrzesień pieniążków dostać nie musisz.
Nicoletta
kurde mam nadzieje bo oszaleje jak tak nie będzie (grins)
no i jeśli ktoś wie na pewno jak jest to proszę o odpowiedź bo własnie przeczytałam pisamo z zus-u i złapałam nerwa :))
Nicoletta
nie,nie będą to studia tylko szkoła która zaczyna się we wrześniu ..
KlaudynaK
dodam, że jeśli zaświadczenie dostarczysz do zusu około 10 dni przed terminem jaki masz wyznaczony na pobranie pieniędzy i będą się należały pieniądze za wrzesień to dostać powinnaś je już we wrześniu.
emiliab
Dostajesz pieniądze za każdy miesiąc nauki, jeżeli naukę rozpoczniesz we wrześniu to dostaniesz za wrzesień. Ale z tym zaświadczeniem musisz się pospieszyć, najlepiej od razu pierwszego dnia biegnij po nie, bo jak nie zdążysz przed czasem ustaleń Zus-u to dopiero wyrównanie dostaniesz w październiku. To zależy też czy pieniądze dostajesz na początku miesiąca czy na koniec. Jak na koniec to nie ma problemu.
dagus
może spróbuj im jak najszybciej dostarczyć to zaświadczenie, większość szkół już w połowie sierpnia zaczyna działać, więc może dasz radę np. jutro wziąć zaświadczenie i od razu zanieść do ZUSu, wtedy na pewno zdążą we wrześniu wypłacić, powodzenia!
Nicoletta
dzięki (kwiatek)

p.s dostaje na koniec a dokładnie ok.23 jednak i tak będe starała się dostarczyć je jak najszybciej żeby później nie było jakiś problemów .. dobrze,że dostanę (grins)
emiliab
No z ZUS-em trzeba szybko działać, szczególnie jak chodzi o kasę.(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.