Menu

Robaki?

dziewczyny za którym razem w badaniu wyszły wam robale w kale? ( o ile wogóle wyszły), dostałam skierowanie na 3 badania, w odstępie 4-5 dni każde i tak myśle czy jak te 3 badania nie potwierdza robali to czy faktycznie ich nie ma, czy po prostu zrobic jeszcze ze dwa razy dla pewnosci?

lizzy11
 560  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie robaki

Odpowiedzi

andziabuziak
wypij wody z ogórków kiszonych lub kapusty kiszonej ...i po robalach :) może nie ma ich ?
lizzy11
oczywiscie badanie robali nie dla mnie, tylko dla synka :) zapomnialam dodac.. :)
tymianek
trzeba koniecznie zrobić kilka badań w odstępach parodniowych, ponieważ chodzi tu o wykrycie "jajeczek" pasozytów. Np. w przypadku lamblii, cysty wydalane są cyklicznie w odstępach nawet 10 dni, więc pomimo, że 1 badanie nic nie wykarze, to w 3 mogą wykryć cysty tego pasożyta.
Achcha
Powinno wykyć jeśli są (wyjątkiem są lamblie, jak ci już Tymianek napisała).
Teraz w jesiennym okresie najlepiej jest przeprowadzać naturalną kurację odrobaczającą nadającą się nawet dla małych dzieci. Robię tak prawie co roku. Trzeba obrać ok. 100-150 (dawka dla przedszkolaka) ŚWIEŻYCH (czyli mokrych prosto z dyni) pestek dyniowych i dać dziecku do zjedzenia. Powtórzyć jeszcze raz albo dwa razy po kilku dniach. Ilośc pestek zależy od wieku a maluszkom można je utrzeć na papkę i dodać do kaszki czy ziemniaków.
Tu są różne przepisy:
http://www.dieta-dla-zuchwalych.pl/pestki-z-dyni-na-robaki.html
Achcha
...-na-robaki.html
zjada końcówki linków
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.