Menu

Robienie kupki i chowanie się

Moje dziecko ma nieco ponad dwa latka i podczas robienia kupki (robi do pampersa) chowa się za różnymi przedmiotami, jak za sofą czy drzwiami i wtedy tylko i wyłącznie robi kupkę. Nie wiem jak przekonać synka, że robienie kupki to nic wstydliwego.

marieta26
 339  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem kupka

Odpowiedzi

Bestyjka
to jest normalne i większość dzieci to robi. To znak, że czas już wyrzucić pampersy bo dziecko jest świadome i potrafi kontrolować potrzeby fizjologiczne.
czekoladka22
Najlepiej oduczyć już od pampersa jak widzisz że sie chowa to zaprowadź go do łazienki posadź na nocniku jak zareagujesz w miarę szybko zrobi resztę do nocnika i tak go nauczysz powodzenia w oduczaniu od pampersa
kama86
Dziecko daje Ci wyrazie znak ze pampersy juz powinny pojsc w odstawke..
Czas nauczyc chodzenia do toalety.
Beatka9316
Oczywiście, że jest wstydliwe, takie małe dziecko odczuwa już potrzebę intymności podczas wypróżniania się. Zapewne Ty zamykasz się sama w toalecie i dopiero wtedy się wypróżniasz. Skoro dziecko daje już wyraźne znaki kiedy chcę zrobić kupkę to najwyższa pora pożegnać się z pampersem. Jak widzisz, że synek się zaczyna chować weź go do toalety a może akurat zrobi do nocniczka. Ma już tyle latek, że może pożegnać się raz a na zawsze z pampersem :) A takie chowanie się jest całkiem normalne wiele dzieci tak robi :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.